Godło Polski

Kształcenie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to pierwsza pod względem wielkości uczelnia ekonomiczna w Polsce. Biorąc pod uwagę wszystkie typy dostępnych studiów liczy około 15 000 studentów. Od momentu powstania mury UEK opuściło już ponad 100 000 absolwentów. Uniwersytet współpracuje z ponad 200 uczelniami z całego świata, dzięki czemu studenci mogą wybierać spośród licznych programów wymian, staży i praktyk zagranicznych oraz zdobywać podwójne dyplomy. Wizytówką Uczelni jest szeroka oferta kierunków i specjalności, która wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom rynku pracy. Jak wynika z badań losów studentów i absolwentów, prowadzonych od 2010 roku przez Akademickie Centrum Kariery, aż 85% studentów UEK znajduje pracę już w trakcie studiów.

W Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie prowadzone jest kształcenie w formie stacjonarnej i niestacjonarnej na ponad 30 kierunkach. W bogatej ofercie znajdują się nie tylko studia w języku polskim, ale także programy kształcenia w języku angielskim na wszystkich stopniach studiów i w różnorodnej formule.

Małopolska Chmura Edukacyjna
Projekt nr RPMP.02.01.03-12-0191/16 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Celem projektu jest stworzenie infrastruktury informatycznej – nowoczesnych klas multimedialnych w szkołach ponadgimnazjalnych, połączonych siecią z częścią centralną „Małopolskiej Chmury Edukacyjnej”. Projekt zakłada budowę publicznej e- usługi edukacyjnej służącej przekazywaniu wiedzy oraz przybliżaniu osiągnięć naukowo-dydaktycznych uczelni wyższych uczniom szkół ponadgimnazjalnych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych. Projekt ukierunkowany jest na przekazywanie wiedzy, rozwój kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne, inicjatywność i przedsiębiorczość) i kompetencji zawodowych oraz przybliżanie osiągnięć naukowych uczelni wyższych uczniom szkół ponadgimnazjalnych w Małopolsce, przy wykorzystaniu technologii informacyjno- komunikacyjnych.