Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Prof. UEK dr hab. Krzysztof Firlej powołany na członka Rady Naukowej Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB
data publikacji: 18/02/2017, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że Prof. UEK dr hab. Krzysztof Firlej, Dziekan Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych został powołany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela na członka Rady Naukowej Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.

 

Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB jest samodzielną placówką naukowo-badawczą z 60 letnim dorobkiem naukowym i doświadczeniem w analizowaniu procesów ekonomiczno-produkcyjnych polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej. Badania naukowe prowadzone w IERiGŻ-PIB skoncentrowane są na najważniejszych zagadnieniach dotyczących ekonomicznej, produkcyjnej i społecznej sytuacji polskiej wsi, rolnictwa i szeroko rozumianej gospodarki żywnościowej.

 

Wyniki badań IERiGŻ-PIB wykorzystywane są w kształtowaniu polityki państwa wobec wsi i rolnictwa. Na zlecenie najważniejszych organów administracji państwowej (Sejm, Senat, URM, Kancelaria Prezydenta, MRiRW, MF, NIK), agend rządowych (ARR, ARiMR), sądów i urzędów statystycznych, a także przedsiębiorstw, firm oraz związków producentów i przetwórców, opracowywane są ekspertyzy dotyczące sytuacji w gospodarce żywnościowej.

 

Członkowie Rady Naukowej Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej

 

Linki