Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Sukcesy studentów UEK w Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie i snowboardzie
data publikacji: 07/03/2017, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

Akademickie sporty zimowe zakończyły sezon startowy najważniejszymi zawodami. Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim i snowboardzie miały miejsce w Zakopanym na stoku Harenda. Zawody odbywają się w dwóch konkurencjach slalom gigant i slalom. Nasi najlepsi alpejczycy Magdalena Niewiadoma i Piotr Oramus w slalomie gigancie pojechali poniżej swoich możliwości, ale świetnie się spisali Anna Pokorny i Paweł Palichleb. W rezultacie nasze narciarki zdobyły I miejsce w typie uczelni społeczno - przyrodniczych natomiast narciarze w tym samym typie uczelni ulegli konkurentom z SGH, zajmując II miejsce. W klasyfikacji generalnej na 45 uczelni UEK uplasował się na VI miejscu.

 

W snowboardzie nie było tak dobrze, oprócz Marcina Sarny nie mieliśmy przedstawicieli w przejazdach finałowych. Z 29 uczelnianych reprezentacji w snowboardzie zajęliśmy XVIII miejsce.

 

Nasza reprezentacja w narciarstwie: Monika Brańka, Agnieszka Kopeć, Magdalena Niewiadoma, Anna Pokorny, Maciej Berbeka, Wojciech Gurgul, Filip Marona, Piotr Oramus, Paweł Palichleb, Piotr Palichleb, Krzysztof Żurowski. W snowboardzie Jagoda Wągiel, Maciej Morys, Filip Piszczek, Marcin Sarna.

 

 

 

 

 

Linki