Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Absolwenci kierunku Rynki Finansowe zwolnieni z państwowego egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego!
data publikacji: 14/07/2017, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie


Nowa umowa Wydziału Finansów i Prawa z Komisją Nadzoru Finansowego.

 

W dniu 13 lipca Dziekan Wydziału Finansów i Prawa  dr hab. Mariusz Andrzejewski, prof. UEK oraz Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego dr hab. Marek Chrzanowski podpisali umowę o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, a Komisją Nadzoru Finansowego.

 

Na mocy zawartej umowy ukończenie prowadzonego na Wydziale Finansów i Prawa kierunku studiów Rynki finansowe, specjalność Doradztwo Inwestycyjne (studia stacjonarne II stopnia) będzie uprawniało do wpisu na listę doradców inwestycyjnych bez konieczności składania egzaminu.

 

Rynki Finansowe to nowy kierunek studiów na Wydziale Finansów i Prawa, którego uruchomienie nastąpi w październiku 2017 r. Kierunek ten prowadzony jest przy Katedrze Rynków Finansowych, której kierownikiem jest Prof. dr hab. Jan Czekaj.

 

W imieniu JM Rektora Prof. UEK dra hab. inż. Andrzeja Chochóła rozmowy negocjacyjne z Przewodniczącym KNF prowadził dziekan Wydziału FiP dr hab. Mariusz Andrzejewski, prof. UEK. Koordynatorem nowego kierunku będzie dr Paweł Oleksy, który z dużym zaangażowaniem brał udział w negocjowaniu warunków umowy z Komisją Nadzoru Finansowego.

 

Szczegółowe informacje na temat nowego kierunku studiów znajdują się na stronie internetowej Wydziału Finansów i Prawa. 

 
Linki