Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Prof. UEK dr hab. Krzysztof Firlej zaproszony do grona ekspertów Forum Ekonomicznego w Krynicy
data publikacji: 06/09/2017, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie


Miło nam poinformować, że  prof. UEK dr hab. Krzysztof Firlej - Dziekan Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych został
zaproszony jako ekspert do udziału w panelu dyskusyjnym pt.: „Wpływ branży hodowli zwierząt futerkowych na gospodarkę lokalną", który odbędzie się 6 września br., o godz. 15.35-16.35 lub 16.45-17.45, podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

 

W ostatnich kilku miesiącach przedstawiciele partii rządzącej sygnalizowali potrzebę wprowadzenia nowej ustawy o ochronie zwierząt, której wejście w życie miałoby znaczący wpływ m.in. na hodowlę zwierząt futerkowych w Polsce. To ważna zmiana, gdyż nasz kraj znajduje się zarówno w europejskiej, jak i światowej czołówce jeśli chodzi o hodowlę zwierząt futerkowych, która jest jednym z przykładów sukcesu polskiego rolnictwa. Przemysł hodowli zwierząt futerkowych w Polsce zapewnia pracę i utrzymanie kilkudziesięciu tysiącom osób. Nowa ustawa może niestety niekorzystnie wpłynąć na dalszy rozwój branży, wręcz go uniemożliwić. To tym bardziej niepokojące, że sektor ten znacząco przyczynia się do wzrostu polskiego eksportu.

Linki