Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

IV Krakowska Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Ubezpieczenia w państwach europejskich. Zagadnienia ekonomiczno-prawne"
data publikacji: 22/11/2017, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

W dniach 22 - 23 listopada 2017 r. w Hotelu Wyspiański w Krakowie odbędzie się IV Krakowska Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Ubezpieczenia w państwach europejskich. Zagadnienia ekonomiczno-prawne". Konferencja organizowana jest przez Katedrę Prawa Cywilnego i Gospodarczego oraz Katedrę Zarządzania Ryzykiem i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
 
Tematem sesji plenarnej konferencji będzie "Ocena projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń pod kątem zgodności z prawem unijnym i potrzebami rynku ubezpieczeń w Polsce". Poza sesją plenarną, wzorem poprzednich edycji konferencji, obrady będą toczyć się w dwóch panelach: ekonomicznym i prawnym.

Konferencja objęta została patronatem honorowym: Prezydenta Miasta Krakowa prof. dr hab. Jacka Majchrowskiego, JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. UEK dr hab. inż. Andrzeja Chochóła, Dziekana Wydziału Finansów i Prawa prof. UEK dr hab. Mariusza Andrzejewskiego, Izby Gospodarczej Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka, Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Patronat medialny nad konferencją objął portal krakow.pl oraz kwartalnik naukowy "Prawo Asekuracyjne".
 
Program konferencji dostępny jest na stronie internetowej Katedry Zarządzania Ryzykiem i Ubezpieczeń: http://ku.uek.krakow.pl/Konferencje

Linki