Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Prof. Jerzy Mikułowski Pomorski doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego
data publikacji: 18/11/2017, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Jerzy Mikułowski Pomorski otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego.

Dzisiejsza uroczystość jest dowodem uznania wybitnych zasług Pana Profesora zarówno dla Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UŚ, jak i rozwoju nauki m.in. w zakresie nauk o poznaniu i komunikacji, socjologii kultury, czy socjologii stosunków międzynarodowych. Jesteśmy dumni, że dokonania i wysiłek osób nierozerwalnie związanych z naszą Uczelnią doceniane są również w innych ośrodkach naukowych, czego znakomitym przykładem jest tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Śląskiego przyznany Panu Profesorowi - napisał w liście gratulacyjnym JM Rektor prof. UEK dr hab. inż. Andrzej Chochół.

 

Prof. Jerzy Mikułowski Pomorski jest wybitnym uczonym, cenionym w Polsce i na świecie medioznawcą i komunikologiem, autorem licznych prac z zakresu socjologii kultury, socjologii stosunków międzynarodowych, komunikacji międzykulturowej i komunikacji medialnej, ekspertem UNESCO i członkiem wielu organizacji międzynarodowych, członkiem honorowym Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. W latach 1990-1996 był Rektorem ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Krakowie (dzisiejszego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie).


 

 

 

 

Linki