Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Wystartowała 7. edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu
data publikacji: 19/01/2018, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie


Do 19 stycznia 2018 roku przyjmowane będą zgłoszenia do siódmej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Zwycięzców w trzech kategoriach: SUKCES, WIZJA I INNOWACJE, DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA oraz zdobywcę Nagrody specjalnej poznamy podczas uroczystej Gali 21 maja 2018 roku w warszawskim Ufficio Primo, które od tego roku zostało na stałe Domem Nagrody PRB.

 

W związku z obchodzoną w 2017 roku 25-tą rocznicą powstania Polskiej Rady Biznesu, Zarząd PRB postanowił uczcić wybitnych, przedwcześnie zmarłych członków założycieli Stowarzyszenia i jego wieloletnich Prezesów, dlatego dotychczasowa Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta zmieniła nazwę na Nagroda Polskiej Rady Biznesu. Trzy kategorie otrzymały swoich Patronów. Są to: Jan Wejchert, Jan Kulczyk i Andrzej Czernecki, nieżyjący już członkowie - założyciele PRB. Każdy z nich odniósł nieprzeciętny sukces biznesowy, potrafił wdrażać swoje marzenia w życie, promował innowacyjność w biznesie, a jednocześnie dzieląc się swoimi osiągnięciami z innymi, potrafił łączyć ludzi. Czwarta nagroda będzie ufundowana przez Zarząd PRB. Od 2018 roku wyróżnienia będą przyznawane w następujących kategoriach:

 

  • Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii SUKCES - za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek,
  • Nagroda PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii WIZJA I INNOWACJE - za zastosowanie nowej, odważnej, niestandardowej i niekonwencjonalnej koncepcji lub nowej idei biznesowej,
  • Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA - za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym

 

oraz

 

  • Nagroda specjalna PRB im. Jana Wejcherta - za całokształt działalności lub szczególne osiągnięcia, które wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego życia gospodarczego i społecznego.

„Cel Nagrody PRB pozostaje niezmienny. To poszukiwanie i wybór najlepszych laureatów, którzy są ludźmi wyjątkowymi, wyróżniającymi się nie tylko wybitnymi osiągnięciami, ale również drogą jaką do nich doszli. Którzy jak Patroni Nagrody dzieląc się swoimi osiągnięciami z innymi, potrafią łączyć ludzi. Jestem przekonany, że Nagroda Polskiej Rady Biznesu jako kontynuacja Nagrody PRB im. Jana Wejcherta pozostanie wciąż jedną z najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień wręczanych najwybitniejszym postaciom polskiej przedsiębiorczości oraz sektora działalności społecznej" - mówi Wojciech Kostrzewa Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB oraz wiceprezes PRB.

 

Do zgłaszania nominacji w trzech kategoriach: SUKCES, WIZJA I INNOWACJE oraz DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA zaproszono znakomite grono blisko 1000 najważniejszych instytucji z całego kraju, wśród których są jak zawsze uczelnie, media, firmy doradcze, instytucje finansowe, czy administracja samorządowa. Kandydatów do Nagrody mogą także zgłaszać osoby indywidualne za pośrednictwem strony internetowej www.nagrodaprb.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 19 stycznia 2018 roku. Kandydatów do Nagrody Specjalnej PRB wskaże Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członkowie rodzin Patronów Nagrody. Uroczysta Gala siódmej edycji Nagrody PRB odbędzie się w warszawskim Ufficio Primo 21 maja 2018 roku i będzie transmitowana na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24BIS.

 

Terminarz 7. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu:

 

  • 28 października 2017 - 19 stycznia 2018 - przyjmowanie nominacji
  • 7 marca 2018 - ogłoszenie 9 Nominacji finałowych
  • 21 maja 2018 - uroczysta Gala finałowa i ogłoszenie Zwycięzców

 

Przebieg organizacji Nagrody można śledzić na stronie www.nagrodaprb.pl oraz portalu Facebook: www.facebook.com/otoCzlowiek .

 

Regulamin Konkursu  

 

Linki