Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Potwierdzenie członkostwa Krakowskiej Szkoły Biznesu w International Accreditation Council for Business Education
data publikacji: 12/02/2018, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie


Z satysfakcją informujemy, że 26 stycznia 2018 roku Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie otrzymała list powitalny, oficjalnie potwierdzający członkostwo naszej instytucji w International Accreditation Council for Business Education (IACBE):

 

Cracow School of Business at Cracow University of Economics is an Educational Member of the International Accreditation Council for Business Education (IACBE), and has affirmed its commitment to excellence in business education.

IACBE  jest wiodącą amerykańską instytucją akredytującą o zasięgu globalnym, która w swej działalności skupia się na szkołach biznesowych opierając się na następującej wizji ich funkcjonowania: "Programy nauczania studiów biznesowych odzwierciedlają misję instytucji i jej akademickiej jednostki biznesowej oraz są zgodne z obecnymi, akceptowalnymi praktykami i oczekiwaniami profesjonalistów w środowisku akademickim i biznesowym". IACBE zrzesza kilka set instytucji członkowskich, których kampusy rozlokowane są na całym świecie i ponad 1300 akredytowanych programów biznesowych. Członkostwo Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK w organizacji IACBE oznacza nie tylko możliwość uzyskania prestiżowej certyfikacji, ale także nawiązania międzynarodowego partnerstwa z innymi uczelniami oraz czerpania przykładów dobrych praktyk, takich jak: działania doradcze, mentoring, szkolenia i warsztaty, wymiany studenckie i kadrowe.

 

Kolejnym krokiem we współpracy Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK z IACBE jest przystąpienie do procesu akredytacji trzech Programów MBA:

  • Executive MBA
  • International MBA
  • MBA KSB+Master

 

Specjalistyczna akredytacja programowa przyznawana przez IACBE jest swoistym certyfikatem jakości, dzięki któremu środowisko biznesowe i inni interesariusze instytucji mogą być pewni, że akademicka jednostka biznesowa posiada najwyższą jakość oferowanych programów oraz kieruje się najlepszymi praktykami w edukacji biznesowej. Akredytacja jest również gwarancją dla studentów, że w akredytowanej uczelni uzyskają profesjonalną wiedzę i umiejętności praktyczne oraz dyplom ukończenia studiów, który jest rozpoznawalny i ceniony na rynku pracy. Ponadto akredytowane szkoły zobowiązują się do ciągłego podnoszenia poziomu jakości kształcenia.

Linki