Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

45-ta Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów 17-18 marca
data publikacji: 13/03/2018, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

45-ta Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów
17-18 marca 2018, Kraków, ul. Rakowicka 27,
Hala Sportowa Uniwersytetu Ekonomicznego 10.00-18.00

Zapraszamy na dwudniową, Giełdę Biżuterii i Minerałów, której będzie towarzyszyć specjalna wystawa mineralogiczna pt. "Kamienie naszej planety" z kolekcji Marcina Chojkowskiego.

Na targach:
Ponad 130 wystawców z całego świata, piękna biżuteria, niezwykłe minerały, kamienie szlachetne, wyjątkowe wyroby jubilerskie, hurtownie, rzemieślnicy, jubilerzy, złotnicy, artyści, kolczyki, bransoletki, pierścionki, naszyjniki, korale, półprodukty do tworzenia biżuterii... Na targach pojawią się zarówno hurtownie, rzemieślnicy, jubilerzy, złotnicy, jak i artyści.


Bilety:
Bilet normalny 10 zł, ulgowy 7 zł.
Dla wszystkich pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego wstęp bezpłatny po okazaniu uczelnianego dokumentu osobistego

 


Atrakcje:


• Specjalna wystawa okazów z kolekcji Marcina Chojkowskiego pt. „Kamienie naszej planety" ukaże różnorodne eksponaty ze wszystkich kontynentów. Wśród najcenniejszych okazów będzie druza (pustka wypełniona kryształami ciemno brązowego celestynu (siarczan strontu) z nieistniejącej, historycznej kopalni siarki w Machowie. Drugim okazem jest szczotka (ugrupowanie kryształów) cynkitu (tlenek cynku), który powstał w piecu hutniczym w wyniku jego błędu technologicznego, a ma swoje odpowiedniki w przyrodzie.


• Geolandia. Miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Pod profesjonalną opieką pedagogiczną dzieci uczą się rysować minerały, poszukują cennych „skarbów" w piaskownicach, tworzą modele skamieniałości. Rodzice w tym czasie mogą spokojnie zwiedzać targi. Bezpłatnie.


• Kolejny raz, wszyscy zwiedzający będą mogli wziąć udział w losowaniu wysokiej klasy nagrody - niezwykłego minerału - zagadki. Kupony będą dodawane do biletów w kasach, a gablota z okazem będzie umieszczona w wejściu głównym na targi. Bilet normalny 10 zł, ulgowy 7 zł.


• Koniecznie przyjdźcie i popatrzcie na skarby i podziemne perły znajdywane w różnych rejonach Polski, często niedaleko Waszego miejsca zamieszkania......

 

 

Fot. 1. Ozdoby srebrne z turkusem. Fot. J. Scovil

 

Fot. 2. Pierścionek z białego złota z rubinem z gwiazdą asteryzmu. Fot. J. Scovil

 

Fot. 3. Syntetyczny cynkit. Huta cynku Oława. Fot. M. Chojkowski

 

 

Fot. 4. Zrost kryształów celestynu z Machowa. Fot. M. Chojkowski

 

Fot. 5. Kwarc z goethytem z Kazachstanu. Fot. M. Chojkowski

 

Fot. 6. Granat uwarowit z Uralu. Fot. M. Chojkowski

 

 

Fot. 7. Cyrkon z Pakistanu. Fot. M. Chojkowski

 

Fot. 8. Hedenbergit z Dalekiego Wschodu, z Rosji. Fot. M. Chojkowski

 

Fot. 9. Wanadynit z Maroka. Fot. M. Chojkowski


Linki