Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

94. Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 - Fotorelacja
data publikacji: 05/10/2018, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uroczystym „Gaude Mater Polonia” rozpoczęła się 94. Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracownicy, studenci, a także licznie przybyli goście wysłuchali przemówienia JM Rektora prof. Andrzeja Chochoła, który w tym roku w szczególny sposób zwrócił się do studentów. Podkreślał jak ważna jest wszechstronna wiedza i przypomniał, że bycie absolwentem UEK zobowiązuje:

Być absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie to wziąć odpowiedzialność za przyszłość społeczną, ekonomiczną i gospodarczą naszej Ojczyzny, a także reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. Dlatego dołóżcie wszelkich starań, by w najbliższych latach nabrać jak największych kompetencji i za kilka lat, jak Wasi starsi koledzy i koleżanki, sprostać temu zadaniu.

 

Podczas uroczystości głos zabrali również dr Anna Surówka-Pasek – Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Pan Mariusz Kękuś – Doradca ds. Społecznych Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odczytali oni listy Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a także wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dr. Jarosława Gowina.

 

Po uroczystej immatrykulacji studentów pierwszego roku, odbyło się wręczanie medali pracownikom i nagród studentom Uczelni, a także uroczyste wręczenie nagrody laureatowi I edycji Nagrody im. Prof. Andrzeja Malawskiego. Wykład inauguracyjny pt.: Multilateralizm a organizacje międzynarodowe wygłosił prof. Aleksander Surdej – Ambasador, Stały Przedstawiciel RP przy OECD.

 

Przemówienie JM Rektora - prof. UEK dr. hab. inż. Andrzeja Chochoła, wygłoszone podczas Inauguracji 94. Roku Akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Kraków, 2 października 2018 r.

 

Listy gratulacyjne z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019

Galeria multimedialna

Linki