Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Top

Baner

UEK

Menu

Prezentacja

Treść

Karty

Szanowni Państwo,

 

w imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszamy do udziału w konferencji naukowej European Network for the Philosophy of the Social Sciences (ENPOSS) , która odbędzie się w dniach 20-22 września w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 

Honorowymi gośćmi konferencji będą Daniel M. Hausman (University of Wisconsin-Madison), współzałożyciel i wieloletni redaktor prestiżowego czasopisma "Economics and Philosophy", Anna Alexandrova (University of Cambridge), specjalizująca się w filozofii nauk społecznych, w szczególności modelowaniu i problematyce dobrobytu oraz Bartosz Brożek (Uniwersytet Jagielloński), prowadzący badania z zakresu filozofii prawa.

 

Główna część konferencji zostanie poprzedzona sympozjum specjalnym Polskiej Sieci Filozofii Ekonomii, w którym również wezmą udział goście zagraniczni.

 

Organizatorami konferencji są European Network for the Philosophy of the Social Sciences, Katedra Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wydział Gospodarki i Administracji Publicznej UEK, Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych oraz Polska Sieć Filozofii Ekonomii.

 

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie www.philosophy.uek.krakow.pl/enposs-2017

 

 

Z wyrazami szacunku,

prof. Janina Filek

dr Tomasz Kwarciński

 

THE SIXTH CONFERENCE OF THE EUROPEAN NETWORK FOR THE PHILOSOPHY OF THE SOCIAL SCIENCES (ENPOSS)

20-22 SEPTEMBER 2017, KRAKÓW, POLAND

 

 KEYNOTE SPEAKERS

 Anna Alexandrova (University of Cambridge)
Daniel Hausman (University of Wisconsin-Madison)
Bartosz Brożek (Jagiellonian University, Krakow)

 

BOOK SYMPOSIA

Daniel Little, "New Directions in the Philosophy of Social Science",  Rowman & Littlefield International, 2016.
Panellists: Daniel Little (University of Michigan-Dearborn), Gianluca Manzo (GEMASS & University of Paris-Sorbonne), and Federica Russo (University of Amsterdam).

Chrysostomos Mantzavinos, "Explanatory Pluralism", Cambridge University Press, 2016.
Panellists: Chrysostomos Mantzavinos (University of Athens), Jaakko Kuorikoski (University of Helsinki), and Erik Weber (Ghent University).

Łukasz Hardt, "Economics Without Laws. Towards a New Philosophy of Economics", Palgrave Macmillan, 2017.
Panellists: Lukasz Hardt (University of Warsaw), Pawel Kawalec (Catholic University of Lublin), and Jesús Zamora-Bonilla (UNED, Madrid).

 

CONFERENCE HOMEPAGE

For information about the conference, please visit the website: www.philosophy.uek.krakow.pl/enposs-2017. For information about the ENPOSS, see http://www.enposs.eu/  

 

CONFERENCE PROGRAM

The program is available on the site: http://www.philosophy.uek.krakow.pl/enposs-2017  

 

PUBLICATION

Selected papers from the conference will be published in an annual special issue of the journal Philosophy of the Social Sciences.

 

LOCAL ORGANIZATION COMMITTEE

Łukasz Hardt, Janina Filek, Marcin Gorazda, Tomasz Kwarciński (chair), Rafał Wierzchosłwski

  

ENPOSS STEERING COMMITTEE

Alban Bouvier (Paris), Byron Kaldis (Athens), Eleonora Montuschi (Venice), Julie Zahle (Copenhagen), Jesús Zamora-Bonilla (Madrid).

 

SCIENTIFIC COMMITTEE

Jeroen van Bouwel, Giuseppina D'Oro, Francesco Di Iorio,  Isabelle Drouet, Dave Elder-Vass,  Brian Epstein, Uljana Feest, Geoffrey Hodgson, Todd Jones, Paweł Kawalec, Harold Kincaid, Alan Kirman, Maria Kronfeldner, Hans-Herbert Kögler,  Arto Laitinen, Gianluca Manzo, Catarina Marchionni, Lee McIntyre,  Emmanuel Picavet, Julian Reiss, Kristina Rolin, David Teira, Wojciech Załuski.

 

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Katedra Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie mają zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji pt. Europa w globalnym świecie: uwarunkowania i perspektywy integracji transatlantyckiej.

 

Konferencja odbędzie się 26 października 2017 roku na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 

Jest ona skierowana do szerokiego grona zainteresowanych, w tym przede wszystkim specjalistów z zakresu ekonomii międzynarodowej i przedsiębiorców działających na rynkach zagranicznych. Celem konferencji jest prezentacja aktualnej sytuacji, omówienie wyników badań i wymiana poglądów oraz dyskusja na temat stanu i perspektyw współpracy gospodarczej Unii Europejskiej z Kanadą, USA i Meksykiem. W swym założeniu konferencja ma być platformą wymiany myśli pomiędzy ekspertami z dziedziny ekonomii, pracownikami instytucji europejskich oraz praktykami biznesu. Wobec dynamicznie zmieniającej się globalnej sytuacji polityczno-gospodarczej, podjęte zagadnienia wydają się szczególnie warte uwagi i dyskusji.

 

Szczegółowy program dostępny jest na stronie konferencji: http://symposium.pl/program-transintegr .

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest natomiast rejestracja: http://symposium.pl/formularz-rejestracji-transintegr .

 

Serdeczne zapraszamy do spotkania i dyskusji.

Szanowni Państwo,

Województwo Małopolskie po raz drugi organizuje Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki. Odbędzie się on w dniu 6 października 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie.

Tym razem podejmujemy debatę na temat rozwoju gospodarczego w kontekście starzenia się społeczeństwa w ramach Targów Seniora, organizowanych po raz pierwszy w Małopolsce wspólnie z Polska Press Grupa i Targi w Krakowie w dniach 6-7 października 2017 r. Będzie to wyjątkowa okazja do wymiany poglądów i doświadczeń w połączeniu z możliwością zapoznania się z ofertą dedykowaną seniorom, z nowościami z wielu branż na rynku.

Szczegółowe informacje nt. wydarzenia znajdują się na stronie Targów Seniora<http://targiseniora.krakow.pl/pl/kongres-srebrnej-gospodarki.html>.

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału zarówno w Kongresie, jak i w Targach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Dyrektor i pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu mają zaszczyt zaprosić Państwa na III Zjazd Diagnozujących i Leczących Gruźlicę pn. ,,Niewiedza kosztuje"

 

Konferencja odbędzie się
26 września 2017r. w godz. 11. 00 -15.00
w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie
ul. Racławicka 56 B, VII piętro, pok. 702
Sala Sesyjna Sejmiku

 

Uprzejmie uprasza się o potwierdzenie udziału do 22 września 2017r.
Tel 032/6428 090 wew. 58,31 lub e-mail: sekretariat@wschp.pl

 


Współorganizatorzy: Małopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Gruźlicą, Mykobakteriozą i Chorobami Płuc NIKIFOR

 

 

 

 

Program Konferencji

Rejestracja, kawa powitalna 10.30 - 11.00


1. Przywitanie gości - Wojciech Kozak - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego - 15 min.

2. Otwarcie konferencji, Gruźlica na Świecie i w Polsce - prof. dr hab. n. med. Lucyna Mastalerz (Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Chorób Płuc) - 15 min.

3. Przeżywalność prątka gruźlicy oraz przykłady zastosowanych rozwiązań zabezpieczających pracowników przed transmisją - prof. dr hab. Zofia Zwolska - 25 min.

4. Gruźlica w Ukrainie - prof. Leonid Hryshchuk - 15 min.

5. „Zakażenie prątkiem gruźlicy w różnych grupach społecznych w Polsce" - prof. dr hab. med. Urszula Demkow - 15 min.

6. Niemoc finansowa i organizacyjna w obawie przed zwiększeniem ilości pacjentów gruźlicą MDR, pre XDR, XDR Beijing - lek. med. Anna Halicka - 20 min.


Przerwa obiadowa 12.45 - 13.15


7. Cele taryf na przykładzie taryfikacji gruźlicy - Norbert Tyszka, Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji - 20 min.


8. Wystąpienie - Barbara Nowak (Małopolski Kurator Oświaty) - 20 min.


9. Wystąpienie - przedstawiciel Głównego Inspektoratu Sanitarnego - 20 min.

10. Jakość pracy Laboratorium prątka gruźlicy jako warunek diagnostyki gruźlicy - mgr Krzysztof Grzesik - 20 min.


11. Dyskusja. Zakończenie Konferencji.

 

 

 

Miło nam poinformować, że dr Fryderyk Falniowski z Katedry Matematyki na Wydziale Finansów i Prawa został powołany na członka Management Committee międzynarodowej sieci badawczej „European Network for Game Theory", http://www.cost.eu/COST_Actions/ca/CA16228, finansowanej przez COST, European Cooperation in Science and Technology.

 

W projekcie biorą udział naukowcy z kilkunastu krajów, w tym z takich ośrodków badawczych jak University of Oxford, Tel-Aviv University, CNRS, Microsoft Research.

 

Głównym celem projektu jest nawiązanie i zacieśnienie współpracy pomiędzy różnymi grupami naukowców (informatyków, matematyków i ekonomistów) zajmującymi się teorią gier oraz dostarczanie partnerom przemysłowym opartych na teorii gier narzędzi służących do analizy złożonych sieci (telekomunikacyjnych, społecznych etc.).


Miło nam poinformować, że  prof. UEK dr hab. Krzysztof Firlej - Dziekan Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych został
zaproszony jako ekspert do udziału w panelu dyskusyjnym pt.: „Wpływ branży hodowli zwierząt futerkowych na gospodarkę lokalną", który odbędzie się 6 września br., o godz. 15.35-16.35 lub 16.45-17.45, podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

 

W ostatnich kilku miesiącach przedstawiciele partii rządzącej sygnalizowali potrzebę wprowadzenia nowej ustawy o ochronie zwierząt, której wejście w życie miałoby znaczący wpływ m.in. na hodowlę zwierząt futerkowych w Polsce. To ważna zmiana, gdyż nasz kraj znajduje się zarówno w europejskiej, jak i światowej czołówce jeśli chodzi o hodowlę zwierząt futerkowych, która jest jednym z przykładów sukcesu polskiego rolnictwa. Przemysł hodowli zwierząt futerkowych w Polsce zapewnia pracę i utrzymanie kilkudziesięciu tysiącom osób. Nowa ustawa może niestety niekorzystnie wpłynąć na dalszy rozwój branży, wręcz go uniemożliwić. To tym bardziej niepokojące, że sektor ten znacząco przyczynia się do wzrostu polskiego eksportu.

Studencie! Skorzystaj z oferty parkingu Fundacji Uniwersytetu Ekonomicznego
w Krakowie - jest tanio i blisko, bo na terenie kampusu!

 

czynny codziennie w godzinach 7:00-21:00

 

Więcej informacji na: http://fundacjauek.krakow.pl/dzialalnosc/parking

mapka dojazdu:

 

 

26.04.2017 roku
Dziennik Polski
prof. dr hab. Krzysztof Surówka
prof. dr hab. Marek Lisiński

"Jakość kształcenia nie może być tylko hasłem"

 

13 kwietnia 2017 roku
dr Wojciech Zysk, Katedra Handlu Zagranicznego
"Rozmowy przed północą"
Radio Kraków

 

3 kwietnia 2017 roku
dr Wojciech Zysk, Katedra Handlu Zagranicznego
"W gąszczu etykiet"
http://web1.radiokrakow.pl/audycje/przed-hejnalem/w-gaszczu-etykiet/

 

23 marca 2017 roku
rp.pl
dr Bartłomiej Biga
Czas na wartości i budowę relacji zamiast pogoni za szybkim zyskiem 

 

22 marca 2017 roku
pfron.org.pl
prof. dr hab. Janina Filek
Z ZAZ na otwarty rynek pracy - szanse i zagrożenia 

 

22 marca 2017 roku
biznes.lovekrakow.pl
dr Monika Musiał-Malago
Wieliczka i Niepołomice jako alternatywa dla mieszkań na obrzeżach Krakowa 

 

20 marca 2017 roku
krakow.tvp.pl
Aktualności
Trwa Wampiriada na Uniwersytecie Ekonomicznym 

 

20 marca 2017 roku
rp.pl
prof. UEK dr hab. Jadwiga Barbeka
Polska wschodzącą gwiazdą przemysłu spotkań 

 

Paralax

Wydziały

Wydział Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych
Wydział Finansów i Prawa
Wydział Gospodarki i Administracji Publicznej
Wydział Towaroznawstwa i Zarządzania Produktem
Wydział Zarządzania

Mapa

Linki

Bip