Nowoczesne Forum Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zobacz, jak wygląda (fotogaleria)

Aktualności
2021-08-10

Nowoczesne Forum Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zobacz, jak wygląda (fotogaleria)

Wielofunkcyjne boisko wspierające nie tylko rozwój kultury fizycznej, ale i również – poprzez m.in. możliwość organizacji spotkań i koncertów – integrację całej Społeczności Uniwersyteckiej – Forum UEK, już działa.

Wśród licznych inwestycji infrastrukturalnych, jakie w ostatnim czasie zostały zrealizowane na Kampusie naszej Uczelni, centralne miejsce zajmuje nowoczesne Forum UEK.

Przestrzeń Forum UEK składa się z wielofunkcyjnej platformy oraz trybun dla ok. 150 osób. Pod budynkiem z kolei przygotowano też miejsca postojowe dla ponad 50 samochodów (w formie garażu otwartego).

Jako platforma dla organizowanych przez cały rok imprez, typu targi, wystawy, koncerty, a także jako enklawa oferująca możliwości pasywnego i aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu, przestrzeń Forum może być dostosowana do konkretnych wymagań – np. poprzez instalację boisk sportowych do koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego oraz stołów do tenisa stołowego, a także strefy aktywności dla innych rodzajów ćwiczeń, takich jak gry plenerowe.

W ramach inwestycji zrewitalizowano także część Kampusu dochodzącą do alei głównej – wybudowano schody zewnętrzne prowadzące do Forum, plac z fontanną oraz przebudowano istniejące już piesze alejki.

Forum ma zachęcać pracowników, studentów oraz gości do integracji, aby dynamika kultury uniwersyteckiej widoczna była nie tylko z perspektywy sal wykładowych, ale i poprzez przestrzenie rekreacyjne i inne aktywne pola zachęcające zarówno do różnorodnego funkcjonowania w życiu Uniwersytetu, jak i do oddziaływania poprzez aktywności ruchowe oraz intelektualne na zewnątrz – podkreśla Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK.

Cały kompleks został uzupełniony o budynek zaplecza zawierający pomieszczenia do przechowywania sprzętu sportowego, magazyny oraz toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zobacz Forum UEK: