Uniwersytet Ekonomiczny laureatem ogólnopolskiego konkursu proMYK 2019!

Aktualności
2019-10-31
lubie to symbol 1 udostepnij symbol 0

Uniwersytet Ekonomiczny laureatem ogólnopolskiego konkursu proMYK 2019!

Z radością informujemy, że projekt ekologicznych toreb z banerów reklamowych, realizowany przez Zespół Promocji UEK, otrzymał nagrodę główną w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu ProMYK w kategorii Promocja Uczelni i Nauki oraz nagrodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za promocję aktywności uczelni.

Obecnie wiele uwagi poświęca się tematom dotyczącym ekologii, segregowania odpadów, a także dbania o naszą planetę. Jednym z trendów, który reprezentuje ideę „eco-life” jest upcykling, a więc nadanie “drugiego życia” rzeczom niepotrzebnym poprzez przekształcenie ich lub znalezienie im nowej funkcji. Dzięki temu dany przedmiot na nowo stanie się czymś użytecznym. Ta koncepcja przyświecała Zespołowi Promocji UEK podczas realizacji projektu #UEK #WearFair. W ramach inicjatywy zorganizowano zbiórkę niepotrzebnych banerów reklamowych, które następnie przerobione zostały na modne i funkcjonalne torby.

Akcja Zespołu Promocji UEK zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu „proMYK” , którego organizatorem jest Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, zrzeszające aż 67 polskich szkół wyższych.

Wspomniana nagroda przyznawana jest corocznie za ponadprzeciętne osiągnięcia w obszarze komunikacji, praktyki i działań promocyjnych w sektorze polskiego szkolnictwa wyższego w dwóch kategoriach: Promocja Uczelni i Nauki oraz Nowe Media.

W składzie Kapituły oceniającej nadesłane w konkursie prace znaleźli się:

  • Magdalena Bem-Andrzejewska, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
  • Dr Izabela Gonstarek, Santader Universidades
  • Paweł Sanowski, Instytut Monitorowania Mediów
  • Karolina Lewandowska, Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY
  • Dr Bianka Siwińska, Fundacja Edukacyjna Perspektywy
  • Dr Beata Czechowska-Derkacz, Uniwersytet Gdański
  • Urszula Okulska-Deblessem, Politechnika Warszawska
  • Ewelina Winiewicz, Członek Zarządu „Prom”, Akademia Pomorska w Słupsku
  • Anna Kiryjow-Radzka, Prezes Zarządu „Prom”, SGGW w Warszawie

Gala wręczenia nagród odbyła się 21 października w Gdańsku podczas XXXIII Konferencji Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, współorganizowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.