Zaproszenie na debatę z cyklu „Europa dla Młodych” 17 listopada

Serdecznie zapraszamy na pierwszą debatę z cyklu _„Europa dla Młodych" pt. „Rządy prawa: Polska i Unia Europejska na kursie kolizyjnym?"

Młodzi ludzie w Europie i w Polsce chcą mieć realny wpływ na decyzje, które będą ważyły na naszej wspólnej przyszłości. Jako grupa aktywnych, młodych, chcących kształtować świat wokół nas ludzi, zachęcamy koleżanki oraz kolegów, aby dołączyli do nas i wyrazili swoją opinie o tym, jak postrzegają aktualny spór pomiędzy polskim rządem a Komisją Europejską dotyczący standardów praworządności. Spotkanie jest organizowane przez Instytut Studiów Strategicznych, Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce przy udziale Instytutu Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkanie w formie hybrydowej odbędzie się w czwartek, 18 listopada o godz. 18.00 - stacjonarnie w Instytucie Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Reymonta 4 w Krakowie oraz za pomocą platformy „MS Teams" po dokonaniu uprzedniej rejestracji (link poniżej).

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w debacie, zadawania pytań, wyrażania opinii na czacie. Spotkanie będzie transmitowane na facebook'u Fundacji Instytutu Studiów Strategicznych, Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce oraz na stronie Instytutu Studiów Europejskich UJ.

Ponadto debata będzie zgłoszona jako wydarzenie „Konferencji o Przyszłości Europy UE" (Konferencja w sprawie przyszłości Europy | Komisja Europejska (europa.eu). Konferencja ta jest cyklem debat, paneli i dyskusji organizowanych przez obywateli, które umożliwią mieszkańcom z całej Unii Europejskiej dzielenie się pomysłami i kształtowanie naszej wspólnej przyszłości. Wnioski z debaty zostaną umieszczone na platformie, dzięki czemu zostaną wzięte pod uwagę przez instytucje UE.

Uczestnicy debaty będą mieli możliwość pobrania materiałów dotyczących problematyki debaty ze strony ISS.W debacie wezmą udział:

prof. dr hab. Sławomir Dudzik, Uniwersytet Jagielloński, Kraków

dr hab. Aleksandra Kustra-Rogatka - prof. Uniwersytetu Mikołaja
Kopernika w Toruniu

dr Paweł Filipek, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Debatę poprowadzi dr Przemysław Tacik, Uniwersytet Jagielloński

Udział w wydarzeniu w formule online będzie możliwy po uprzedniej
rejestracji pod linkiem:


https://teams.microsoft.com/.../6yYO676_0keekOvSQm286w...


Link do pobrania materiałów:


https://we.tl/t-kc5X3aFd8P


Zapraszamy serdecznie, liczymy na Wasz udział w dyskusji!

Na wszelkie pytania odpowie Antoni Maśląka, koordynator projektu,

mail: a.maslaka@iss.krakow.pl,

tel: 796-172-952.

Grafika informacyjna