Godło Polski

Premiera nowego numeru PWN Nauka

W imieniu naszego partnera strategicznego WN PWN zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nowym, wiosennym numerem e-czasopisma PWN Nauka.

Temat numeru – cyfryzacja nauki – nawiązuje do poprzedniego wydania, w którym omawiano jej globalizację. Oba te aspekty łączą się ze sobą nierozerwalnie, odzwierciedlając ideę XXI wieku.

W najnowszym numerze prof. dr hab. Łukasz Sułkowski pisze o transformacji cyfrowej uczelniwyższych, a dr Maja Jasińska-Łukasiak opisuje proces cyfryzacji biblioteki.

Czy umiemy już wykorzystywać AI w naszej pracy, na studiach i w nauce? Na te pytania odpowiada dr Dominika Kaczorowska-Spychalska, dyrektor Centrum Inteligentnych Technologii Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Ale na wszelki wypadek uczmy naszych studentówkrytycznego myślenia, choćby poprzez zestaw ćwiczeń opracowanych przez dr Aleksandrę Monkos w artykule „Jak uczyć o fake newsach na studiach”.

Jak działa w praktyce rzetelny i transparentny proces publikacji naukowej w WN PWN? Piszemy o tym w kolejnej odsłonie poradnika Publikuj z PWN.

Książka od PWN – w tym wydaniu publikujemy fragment książki Ł. Sułkowskiego Zarządzanie uczelnią cyfrową. Między utopią wolności a dystopią władzy (PWN 2022) – str. 36

Więcej na stronie czasopisma.

 

Zachęcamy do czytania!