Druk cyfrowy

Niskie nakłady lub publikacje wymagające szybkiego powielenia (np. ulotki, plakaty) realizujemy w technice cyfrowej. Od niedawna dysponujemy dwiema nowoczesnymi maszynami cyfrowymi. Canon DP Line pozwala uzyskać jakość czerni zbliżoną do druku offsetowego, miłą dla oka. Xerox to z kolei urządzenie do druku kolorowego o najwyższej dostępnej obecnie rozdzielczości, decydującej o ostrości obrazu.
Maksymalny obszar zadruku na tych urządzeniach to 47,5 x 31,8 cm.

Nowe maszyny drukarskie łączą tradycję z nowoczesnością.
Zapraszamy do korzystania z tych nowych możliwości.

Druk cyfrowy jest nie do zastapienia w przypadku niskich nakładów, można wydrukować nawet 1 egzemplarz, lub bardzo krótkich terminów realizacji. Służy wyśmienicie przy drukach personalizowanych lub jako druk próbny. Nasze urządzenie Xerox pozwala również na drukowanie obrazów zapisanych z profilem kolorystycznym RGB. Wydobywa przy tym ostrość barw gubioną podczas konwersji do profilu CMYK, który jest niezbędny w druku offsetowym.

Nie jest to jednak technika bardzo dokładna. Pasowanie awersu do rewersu strony jest 10-krotnie mniej dokładne niż w przypadku druku offsetowego. Następnym mankamentem jest odwzorowanie barwy w półcieniach. Ze względu na nieprzezroczystość tonera w stosunku do półprzezroczystej farby drukarskiej, stosowanej przy druku offsetowym, punkty rastra budujące obraz nakładają się na siebie jako kolejne plamki koloru, zamiast przenikać się wzajemnie, dając w rezultacie kolor wypadkowy.