Symbole

Logotyp

Logotyp UEK

Głównym elementem identyfikacji Wizualnej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie jest logotyp, występujący w wersji polskiej i angielskiej.Na znak składają się: Logograf Uniwersytetu, który jest połączeniem rysunku korony, kombinacji pierwszych liter nazwy uczelni oraz daty założenia szkoły, a także napis Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie („Cracow University of Economics” w wersji angielskiej), pisany czcionką Trojan Pro.Barwami UEK są kolory: ciemnozielony i bordowy.

Sztandar

Sztandar Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Na awersie sztandaru, na zielono-bordowym tle, złotą nicią wyszyte jest godło Uniwersytetu, w postaci złączonych liter UEK zwieńczonych koroną kazimierzowską, z wpisaną datą założenia uczelni; od góry godło okolone jest nazwą „Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie”, pod godłem umieszczone jest przesłanie Uczelni: RERUM COGNOSCERE CAUSAS ET VALOREM. Na rewersie, na biało-czerwonym tle wyszyte jest godło państwowe.

Pozostałe symbole Uniwersytetu

GODŁO 

Godło Uniwersytetu stanowią złączone litery UEK zwieńczone koroną kazimierzowską, w barwach Uczelni. 


FLAGA 

Flaga ma kształt prostokąta w barwach Uniwersytetu. W układzie poziomym kolor zielony znajduje się u góry, w układzie pionowym po lewej stronie płaszczyzny oglądanej z przodu.