Godło Polski

Identyfikatory pracownicze

1) Identyfikatory (karty) ze zdjęciem:

  • osoba starająca się o kartę dostarcza do Działu Administrowania Nieruchomościami do wglądu umowę o pracę, umowę zlecenie czy umowę o dzieło oraz zdjęcie (zdjęcie może być również w rozszerzeniu jpg na adres e-mailowy: suwalap@uek.krakow.pl lub mitkau@uek.krakow.pl )
  • przy umowach zlecenie i umowach o dzieło pobierana jest opłata 50zł tzw. kaucja za kartę, osoba starająca się o taką kartę musi dokonać wpłaty na konto Uczelni do DAN przynosi tylko potwierdzenie wpłaty do odbioru karty. Jest to kaucja zwrotna przy zmianie statusu umowy bądź ustaniu stosunku pracy.
  • na podstawie danych z umowy przygotowujemy kartę, czyli wprowadzamy w raport, drukujemy kartę, nadajemy odpowiednie uprawnienia na karcie (czas przygotowanie karty to około 3 dni robocze)

a) wszyscy pracownicy UEK mają nadawane uprawnienia do wjazdu/wyjazdu na teren Uczelni oraz dostęp do defibrylatora znajdującego się w Pawilonie Dydaktyczno-Sportowym koło Portierni.

b) pracownicy administracji mają nadawane dodatkowo uprawnienia do Systemu Rejestracji Czasu Pracy

c) pracownicy naukowo-dydaktyczni mają nadawany dodatkowo dostęp do sal wykładowych – System Kontroli Dostępu (zamki elektroniczne)

 

2) Duplikaty kart

  • fakt zgubienia kradzieży karty pracowniczej należy zgłosić do Działu Administrowania Nieruchomości pod nr tel. wew. 7401, 7400, 7402 celem zablokowania karty
  • aby wyrobić duplikat karty należy złożyć stosowne pismo do Dyrektora Departamentu Zasobów i Rozwoju celem uzyskania zgody na duplikat – za wydanie duplikatu pobierana jest bezzwrotna opłata 50zł na konto Uczelni. Po wcześniejszym otrzymaniu zgody, Dział przygotowuje duplikat karty, do odbioru należy mieć ze sobą potwierdzenie dokonania opłaty. Czas przygotowania to około 3 dni roboczych po otrzymaniu zgody
  • wymiana karty ze względu na zmianę danych osobowych lub zmiana tytułu naukowego:

karta wymieniana jest bezpłatnie po wcześniejszym złożeniu pisma osoby zainteresowanej do Dyrektora Departamentu Zasobów i Rozwoju dotyczącej zmiany tzn., jeśli dotyczy zmiany nazwiska należy podać poprzednie i obecne, podobnie przy zmianie tytułu naukowego – poprzedni tytuł naukowy i obecny. Jeśli konieczna będzie zmiana zdjęcia do karty należy dostarczyć je do pok.006 w Pawilonie Finansów bądź przesłać e-mailem na adres: suwalap@uek.krakow.pl lub mitkau@uek.krakow.pl w rozszerzeniu JPG.