Godło Polski

Małopolska Noc Naukowców 2024 na UEK

Wydarzenia
2024-09-20

Małopolska Noc Naukowców 2024 na UEK

Już 27 września 2024 r. będzie można wziąć udział w warsztatach, pokazach i eksperymentach przygotowanych przez naszych Naukowców. Małopolska Noc Naukowców to wspaniała okazja, by bliżej poznać świat nauki.

Wydarzenia odbędą się w salach budynku przy ul. Sienkiewicza 4. Serdecznie zapraszamy do zapisów!

 

Czy czujesz różnicę? Warsztaty sensorycznej oceny ekoproduktów i zdrowej żywności

Warsztaty, podczas których odkryjesz tajniki analizy sensorycznej – naukowej metody oceny cech sensorycznych produktów. Poznasz, jak ludzkie zmysły odgrywają kluczową rolę w ocenie jakości i różnorodności produktów. Nasze warsztaty mają na celu dostarczenie uczestnikom obiektywnych informacji na temat percepcji ludzkiej wobec różnych cech produktów, ze szczególnym naciskiem na ekoprodukty i zdrową żywność. Przez praktyczne ćwiczenia, będziesz mógł sprawdzić swoje umiejętności w ocenie sensorycznej i dowiedzieć się, czy potrafisz wychwycić subtelne różnice w produktach.

Zarejestruj się.

 

Skórzane „D(o) I(t) Y(ourself)”, czyli… zrób sobie gadżet!

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zaprojektowania i stworzenia unikalnych, spersonalizowanych gadżetów ze skór naturalnych, takich jak breloki, zakładki do książek, podkładki pod kubek i in. Udział w zajęciach to jednocześnie okazja do poznania różnych rodzajów oraz właściwości skór wyprawionych, wykorzystywanych do produkcji wysokiej jakości wyrobów uznawanych za luksusowe i od lat chętnie nabywanych, niezależnie od panującej mody. Przyjdź, zabaw się w kaletnika i zrób sobie gadżet!

Zarejestruj się.

 

Skóra wyprawiona – materiał piękny z natury

Skóra jest genialnym tworem natury, który człowiek wykorzystuje od wielu wieków. Jej niezwykłe, naturalne właściwości kształtuje finalnie człowiek w procesie garbowania i wykańczania, tworząc z niej materiał o ogromnym potencjale użytkowym. Uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z teksturą różnorodnych skór wyprawionych oraz odkryją tajemnice naturalnego rysunku lica skóry. Podczas warsztatów będzie również możliwość zapoznania się z najnowszymi sposobami wykańczania skór.

Zarejestruj się.

 

Kofeina – czy pobudzenie powinno mieć granice?

Na rynku żywności występuje wiele produktów zawierających ten znany związek chemiczny, którego działanie pobudzające jest często wykorzystywane przez konsumentów. Czy jednak jesteśmy świadomi w jakiej ilości i jak często możemy sobie pozwolić na uzupełnianie kofeiny? Na spotkaniu wydzielimy kofeinę z wybranego produktu.

Zarejestruj się.

 

Gra detektywistyczno-naukowa „CSI: Kryminalne zagadki UEK-u”

Jako doświadczony detektyw zostajesz wezwany do opuszczonego budynku na obrzeżach miasta. Mroczne podziemia przepełnia zapach wilgoci mieszający się z przytłaczającą wonią rozkładu. Na ziemi znajdujesz poszarpane skrawki materiałów, a wśród nich niepokojąco znajomy kształt. Dziwne symbole na ścianach potęgują Twoje najgorsze obawy…

Ta sprawa czeka na rozwiązanie!

W trakcie warsztatów poznasz podstawowe rodzaje włókien tekstylnych oraz metody ich identyfikacji, a następnie samodzielnie przebadasz materiał dowodowy zabezpieczony na miejscu zbrodni. Wciel się w rolę detektywa i weź udział w śledztwie, w którym najdrobniejszy szczegół może okazać się kluczem do rozwiązania mrocznej zagadki.

Zarejestruj się. 

 

DIY brelok z makramy. 100 lat INoJiZP UEK.

Uczestnicy warsztatów wykonają techniką makramy brelok ze sznurka pochodzącego z recyklingu. Do samodzielnie wykonanego breloka dołączą specjalnie przygotowaną metkę jubileuszową Instytutu Nauk o Jakości i Zarządzania Produktem UEK.

Zarejestruj się. 

 

Wystawa „Od nas wszystko się zaczęło! 100 lat Instytutu Nauk o Jakości i Zarządzania Produktem UEK”

W tym roku mija sto lat od powołania Instytutu Towaroznawczego, najstarszej naukowo-dydaktycznej jednostki organizacyjnej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na wystawie zgromadzono artefakty związane z powołaniem Instytutu: artykuły i ogłoszenia prasowe; plany i projekty budynków; biogramy naukowców i osobistości związanych z Instytutem; wydawnictwa, prace studentów, indeksy, karty egzaminacyjne, świadectwa, dyplomy oraz zdjęcia z życia Instytutu. Prezentowane eksponaty stanowią wyjątkowy zbiór w 100-letniej historii dzisiejszego Instytutu Nauk o Jakości i Zarządzania Produktem. Są również świadectwem niezwykłej charyzmy pomysłodawcy i współzałożyciela, pierwszego rektora Akademii Handlowej, profesora zwyczajnego towaroznawstwa Arnolda Bollanda.

Zarejestruj się. 

 

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego