Aktualności

Aktualności 2 dni temu

Godziny rektorskie 19.12.2019r.

Decyzją prof. dr hab. Janiny Filek, Prorektora ds. Kształcenia i Studentów, w związku z tradycyjnym spotkaniem opłatkowym zaplanowanym na 19 grudnia, zostają ogłoszone tego dnia godziny rektorskie od 13:00 - 15:00.

Aktualności 3 dni temu

Nagroda PTE im. Prof. Edwarda Lipińskiego w 2019 r. przyznana prof. UEK dr hab. Annie Moździerz

W dniu 28 listopada 2019 r. w ramach ceremonii otwarcia X Kongresu Ekonomistów Polskich prof. UEK dr hab. Annie Moździerz została wręczona Nagroda Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego im. Prof. Edwarda Lipińskiego za 2019 r.

Aktualności 5 dni temu

Targi Pracy UEK 2020 - Zaproszenie dla firm

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji Targów Pracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, które odbędą się 10 marca oraz 15 października 2020 r.

Aktualności 10 dni temu

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie liderem we wdrażaniu tutoringu!

Miło nam poinformować, że wniosek złożony do Ministerstwa Nauki Szkolnictwa Wyższego z ofertą na wdrożenie modelu tutoringu do praktyki akademickiej został pozytywnie zaopiniowany przez zespół ekspertów. Tym samym nasza Uczelnia w okresie najbliższych trzech lat będzie wdrażała idee indywidualizacji kształcenia na większości kierunków oferowanych przez UEK.

Aktualności 12 dni temu

Artykuł wyróżniony na konferencji naukowej

Miło nam poinformować, że referat pracowników UEK pt. „Pułapki inwestowania w sztukę” uzyskał wyróżnienie w Konkursie na najlepszy artykuł prezentowany na I Konferencji Naukowej „Inwestycje Alternatywne”. Wydarzenie odbyło się w dniach 26-27 listopada 2019 r w Lublinie.

Aktualności 12 dni temu

Przedłużenie Akredytacji ACCA dla kierunków Finanse i Rachunkowość oraz Rynki Finansowe do 2025 roku

Instytut Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, reprezentowany przez Katedrę Rachunkowości Finansowej, otrzymał po raz kolejny prestiżową akredytację ACCA - the Association of Chartered Certified Accountants - największej i najszybciej rozwijającej się organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości na świecie.

Aktualności 13 dni temu

Członkostwo w PAU - prof. dr hab. Jerzy Hausner i prof. dr hab. Jacek Purchla

Walne Zgromadzenie Polskiej Akademii Umiejętności wybrało prof. dr. hab. Jacka Purchlę na członka czynnego Wydziału II Historyczno-Filozoficznego PAU . Prof. Purchla od roku 2011 był członkiem korespondentem tego Wydziału, Natomiast na członka korespondenta Wydziału II Historyczno-Filozoficznego PAU prof. dr. hab. Jerzego Hausnera.

Aktualności 13 dni temu

Grant NCN w Konkursie OPUS 17 dla Profesor UEK

Miło nam poinformować, że dr hab. Joanna Krasodomska, prof. UEK z Katedry Rachunkowości Finansowej otrzymała grant NCN w Konkursie OPUS 17. W panelu H4 złożono w sumie 129 wniosków, z czego 18 uzyskało finansowanie.

Aktualności 16 dni temu

Prof. Jacek Purchla przedstawicielem Polski w Radzie Wykonawczej UNESCO

Profesor Jacek Purchla, jako przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO, objął stanowisko przedstawiciela naszego kraju w Radzie Wykonawczej UNESCO. Polska została wybrana na członka ww. Rady 20 listopada 2019 roku w Paryżu, podczas 40 sesji Konferencji Generalnej UNESCO.

Aktualności 16 dni temu

Dr Marta Kornafel Prezesem Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego

Informujemy, że Prezesem Zarządu Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego na kadencję 2020-2022 została dr Marta Kornafel z Katedry Matematyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Aktualności 17 dni temu

Prof. Jerzy Hausner doktorem honoris causa Szkoły Głównej Handlowej

Miło nam poinformować, że prof Jerzy Hausner odebrał doktorat honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uroczystość wręczenia tego zaszczytnego tytułu odbyła się 27 listopada.