Aktualności

Aktualności 3 dni temu

Jubileuszowy „Kurier UEK”

Szanowni Państwo, zachęcamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem Czasopisma Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Aktualności 3 dni temu

95 lat Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

95 lat temu – w 1925 roku powstało Wyższe Studium Handlowe w Krakowie – jedna z pierwszych tego typu szkół w niepodległej Polsce, fundament dzisiejszego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Dziś z dumą i wielką radością świętujemy niemal wiek istnienia naszej Alma Mater.

Aktualności 6 dni temu

Nowo mianowani profesorowie z UEK

Postanowieniem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy, trzech profesorów naszej Uczelni dołączyło do grona profesorów nauk społecznych.

Aktualności 6 dni temu

Granty na badania dotyczące rewolucji 4.0 – ostatnie dni naboru wniosków

Do środy 27 maja 2020 r. można składać wnioski o grant – w wysokości do 20 000 zł - z funduszu grantowego w projekcie REV 4.0. Oferta skierowana jest m.in. do pracowników UEK oraz doktorantów i uczestników szkoły doktorskiej.

Aktualności 13 dni temu

100-lecie urodzin Jana Pawła II

18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła – późniejszy Papież Jan Paweł II, święty Kościoła katolickiego, uważany za jeden z największych autorytetów XX wieku. Dziś, w setną rocznicę jego urodzin, chcemy krótko przypomnieć jego wizytę w naszej Uczelni, ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Aktualności 16 dni temu

Międzynarodowy kurs szkoleniowy online

Katedra Prawa Cywilnego, Gospodarczego i Prywatnego Międzynarodowego UEK serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w kursie szkoleniowym o charakterze międzynarodowym pt. „Prawne i ekonomiczne aspekty sztucznej inteligencji w nowym tysiącleciu”.

Aktualności 18 dni temu
Aktualności 23 dni temu

Dr Mateusz Tomal laureatem XVII edycji Konkursu im. Profesora Michała Kuleszy

Nagrody XVII edycji Konkursu im. Profesora Michała Kuleszy zostały przyznane za najlepsze prace dyplomowe w tematyce samorządu terytorialnego. Dr Mateusz Tomal otrzymał nagrodę główną za rozprawę doktorską pt. „Wpływ partycypacji społecznej na efektywność wydatków inwestycyjnych wybranych gmin województwa małopolskiego”, napisaną pod kierunkiem prof. dra hab. Adama Nalepki oraz dr Agnieszki Małkowskiej.

Aktualności 24 dni temu

Open Budget Index 2019 - Polska na 32 miejscu z 60 punktami na 100

Zachęcamy do zapoznania się z treścią raportu (7 edycji) dotyczącego jawności i transparentności budżetowej na świecie (Open Budget Survey 2019). Zawiera on wyniki badań obejmujących grupę stu siedemnastu krajów ze wszystkich kontynentów, w tym Polski.

Aktualności miesiąc temu

Studenci UEK dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

Zbiórka pieniędzy na środki dezynfekcji, środki ochrony osobistej i sprzęt medyczny.

Aktualności miesiąc temu

Życzenia świąteczne

JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.