Zaproszenie na Wykład Rektorski „Od deklaracji do działania – Ekonomia Transformacji Energetycznej”
Serdecznie zapraszamy do udziału w Wykładzie Rektorskim pt. „Od deklaracji do działania – Ekonomia Transformacji Energetycznej”, który wygłosi dr hab. inż. Arkadiusz Kamiński, Dyrektor Wykonawczy ds. Środowiska w ORLEN S.A.
Wykład odbędzie się 14 maja 2025 r. o godz. 11:30 w Starej Auli, w Budynku Głównym.
W trakcie wykładu przedstawiciel ORLENU wprowadzi uczestników w świat transformacji energetycznej. Dowiemy się, czym są deklaracje, a czym zarządzanie w obszarze środowiska, celem dostosowania do wymagań formalnych i prawnych oraz oczekiwań społecznych. Wszystko to na tle danych dotyczących klimatu, emisji, populacji oraz związanych z nimi kosztów.
Serdecznie zapraszamy!
Szczegółowe informacje na poniższym plakacie.

Arkadiusz Kamiński – inżynier, doktor habilitowany nauk inżynieryjno-technicznych. Ekspert w zakresie ochrony środowiska i zasobów naturalnych oraz gospodarki wodnościekowej i energetyki. W roku 2000 ukończył studia na Wydziale Budownictwa Mechaniki i Petrochemii. Absolwent studiów podyplomowych na kierunkach Zarządzanie Finansami Marketing, Zarządzanie Projektami, Audyt Energetyczny, Turbiny Gazowe i Układy Gazowo-Parowe, Bezpieczeństwo Procesowe. Ukończył też studia MBA. Posiada pełne uprawnienia budowlane w zakresie projektowania i kierowania robotami oraz uprawnienia energetyczne w zakresie eksploatacji i dozoru. W latach 2000-2014 pracował w Politechnice Warszawskiej, gdzie zajmował się badaniami naukowymi dotyczącymi ochrony środowiska i opracowaniami dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego będącymi podstawą opinii i ekspertyz oraz kształceniem młodzieży. Jest autorem i współautorem ponad 100 artykułów i publikacji naukowych. Od września 2009 r. do sierpnia 2018 r. pełnił funkcję dyrektora Biura Ochrony Środowiska PKN ORLEN. W latach 2018-2022, jako ekspert w obszarze Członka Zarządu ds. Operacyjnych, następnie Dyrektora Operacyjnego, Dyrektora Badań i Rozwoju Alternatywnych Źródeł Energii a obecnie jako dyrektora Wykonawczego w obszarze Środowiska. Pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia SITPChem (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego) oddział Płock oraz jest Członkiem Zarządu Głównego SITPChem, jest członkiem mazowieckiej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Powołany przez Ministra do Rady Wyrobów Budowlanych. Pełnił funkcję Alternate Director w The European Petroleum Industry Association. Członek Kapituły Programu Responsible Care, Członek Rady Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.
Zdobywca nagród m.in.: Rektora PW za osiągnięcia naukowe, w konkursie Nagroda Prezydenta Miasta Płock „Dyplom dla Płocka” wyróżnienie w konkursie „Złoty Inżynier” w kategorii nauka oraz w kategorii Zarządzanie, „Złota odznaka zasłużony dla Budownictwa”, laureat Medalu Komisji Edukacji Narodowej. W 2022 oraz w 2023 roku otrzymał wyróżnienie Ministerstwa Klimatu i Środowiska za zaangażowanie w prace na rzecz realizacji porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej. Wyróżniony Kluczem Sukcesu za wkład w rozwój branży chemicznej w Polsce za działania wspierające ochronę środowiska i transformację przemysłu w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki niskoemisyjnej.