Sesje studenckie CMQ 2025
28 kwietnia 2025 r. w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, podczas sesji studenckich CMQ2025 spotkali się studenci naszego uniwersytetu oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie, Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze, Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie, Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego.
Sesje studenckie CMQ 2025 stanowią integralną część XVII Międzynarodowej Konferencji Naukowej Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie CMQ 2025 „Wiedza- Gospodarka-Społeczeństwo”.
Młodzi adepci nauki prezentowali wyniki swoich dociekań badawczych w sesjach referatowych i posterowych. W tym roku zgłoszono 70 posterów oraz 30 referatów.
Spotkanie otworzyły koordynatorki sesji studenckich: dr Zofia Gródek-Szostak i dr hab. Agata Niemczyk, prof. UEK. Dr Gródek-Szostak zaprosiła Prorektor ds. Studenckich dr hab. Małgorzatę Tyrańską, prof. UEK do otwarcia sesji studenckich w ramach CMQ 2025. Następnie uczestników sesji oraz gości przywitał Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego CMQ2025 dr hab. Paweł Chlipała, prof. UEK. Głos zabrali również zaproszeni goście: dr hab. Janusz Nesterak, prof. UEK oraz Przewodniczący Rady Dyscypliny Zarzadzanie, dr hab. Mariusz Sołtysik, prof. UEK.
Dr hab. Agata Niemczyk, prof. UEK powitała przedstawicieli biznesu: Patryka Kunderę z Maple Bear, Daniela Szymonika z Centrum Innowacji Budimex oraz Grażynę Zawadę, trenerkę nauki. W tym roku, praktycy przyznali nagrody studentom za najciekawsze wystąpienia i najlepsze postery.
Dodatkowo uczestnicy konferencji brali udział w Warsztatach Młodego Naukowca, zdobywając wiedzę na temat metodyki badań naukowych oraz zasad etyki akademickiej, które prowadziła Grażyna Zawada.
Uczestnicy sesji studenckich CMQ 2025 z uznaniem podkreślali wysoki poziom posterów oraz udzielanych przez studentów odpowiedzi, popartych znajomością literatury naukowej zagranicznej i krajowej oraz statystyki publicznej. Przedstawiciele praktyki gospodarczej zwrócili uwagę zarówno na aktualność tematyki podjętej przez studentów, jak i bardzo wysoki poziom prezentacji.
Konferencje stanowią dużą część życia naukowców. To ważne forum, które łączy społeczność badawczą i służy jako platforma do rozpowszechniania wiedzy i nawiązywania współpracy. Jesteśmy jednak w erze gwałtownych zmian technologicznych, które wpływają na sposób, w jaki społeczność badawcza współdziała i komunikuje naukę. Jednym z wyzwań stojących przed współczesnym dydaktykiem akademickim jest zaszczepienie w studentach idei pracy naukowej oraz wskazanie na możliwość zdobywania pierwszych doświadczeń w tym zakresie. Narzędziem wykorzystywanym w kształtowaniu aktywnego uczestnictwa studentów w seminariach i konferencjach naukowych jest plakat (poster).

Popularne artykuły
-
Aktualności
-
Życie akademickie
-
Wydarzenia
-
Życie akademickie
-
Aktualności
-
Aktualności
-
Życie akademickie
-
Wydarzenia
-
Życie akademickie
-
Wydarzenia