Godło Polski

Akredytacja CFA dla kierunku Financial Analytics

Aktualności
2024-07-08

Akredytacja CFA dla kierunku Financial Analytics

Miło nam poinformować, że kierunek Financial Analytics, prowadzony wspólnie przez Katedrę Finansów Przedsiębiorstw i Katedrę Rynków Finansowych, uzyskał międzynarodową akredytację CFA na poziomach I, II i III. Kierunek Financial Analytics na ścieżce angielskiej to studia 3-semestralne, II stopnia.

Uzyskanie tej akredytacji umożliwia zainteresowanym studentom ubieganie się o pełną certyfikację CFA.
Składamy podziękowania wszystkim pracownikom i studentom zaangażowanym w tworzenie specjalności. Bez nich ten sukces nie byłby możliwy.
Uczelnia uzyskała już wcześniej akredytację CFA na specjalności Bankowość, rynki finansowe i ubezpieczenia na pierwszym stopniu (Finanse i rachunkowość) oraz specjalności Analityka finansowa na II stopniu (Finanse i rachunkowość).
Zapraszamy studentów do wyboru nowego akredytowanego kierunku CFA.
 
Instytut CFA to międzynarodowa jednostka zajmująca się prowadzeniem szkoleń, organizacją egzaminów i udzielaniem licencji Chartered Financial Analyst, uznanej na świecie prestiżowej kwalifikacji zawodowej z obszaru finansów. Przyznana akredytacja jest zacieśnieniem współpracy między uczelnią a CFA i okazją do angażowania się w coraz więcej wydarzeń organizowanych przez Instytut. Dodatkowo, w ramach akredytacji studenci wspomnianej specjalności mogą ubiegać się o stypendium CFA, które znacznie obniża koszty egzaminów CFA.

Logotyp CFA

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego