Godło Polski

Dr Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec laureatką Nagrody Amicus Hominum

Aktualności
2021-06-25

Dr Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec laureatką Nagrody Amicus Hominum

Miło nam poinformować, że Pani dr Magdalena Gorzelany–Dziadkowiec z Katedry Rozwoju Organizacji została laureatką nagrody Amicus Hominum w kategorii sport i edukacja.

Jak podkreślono w uzasadnieniu – Pani dr Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec otrzymała nagrodę „w dowód uznania za upowszechnianie sportu i popularyzację piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży – w tym zwłaszcza dziewcząt. Za kształtowanie sportowego ducha rywalizacji oraz promowanie zasad zdrowego współzawodnictwa w duchu „fair play”. Za ogromne serce wkładane w rozwijanie talentów młodzieżowej kadry w futsalu, osiągającej ogólnopolskie sukcesy.”

Statuetki laureatom wręczyli marszałek Witold Kozłowski i Iwona Gibas z zarządu województwa. W wydarzeniu wzięli również udział radni województwa: przewodniczący SWM prof. Jan Tadeusz Duda i Marta Mordarska."

Dr Magdalena Gorzelany - Dziadkowiec

W czwartek, 24 czerwca 2021 r., JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr hab. Stanisław Mazur przekazał na ręce dr Magdaleny Gorzelany-Dziadkowiec list gratulacyjny.

Ustanowiona przez samorząd województwa małopolskiego w 2006 roku Nagroda Amicus Hominum ma na celu wyróżnienie osób działających na rzecz dobra innych, którzy swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka. Nagroda ta promuje ideę wolontariatu i ma charakter honorowy.

W imieniu całej Społeczności Akademickiej UEK serdecznie gratulujemy!

Fot. Biuro prasowe UMWM/UEK