Godło Polski

Prorektor, dr hab. Piotr Buła, prof. UEK Doktorem Honoris Causa Akademii Studiów Ekonomicznych w Mołdawii

Aktualności
2021-09-24

Prorektor, dr hab. Piotr Buła, prof. UEK Doktorem Honoris Causa Akademii Studiów Ekonomicznych w Mołdawii

Z dumą informujemy, że dr hab. Piotr Buła, prof. UEK – Prorektor ds. Projektów i Współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Akademii Studiów Ekonomicznych w Mołdawii.

Wcześniej wyróżnienie tej uczelni otrzymało jedynie dwóch Polaków: w 2005 roku Piotr Marciniak – Ambasador Polski w Mołdawii oraz w 2010 roku prof. Leszek Balcerowicz.

Uroczyste wręczenie tytułu Doktora Honoris Causa odbyło się w piątek, 24 września 2021 r., w murach Akademii Studiów Ekonomicznych w Mołdawii.

Dr hab. Piotr Buła, prof. UEK – Prorektor ds. Projektów i Współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

W imieniu Senatu, Władz Rektorskich oraz całej Społeczności Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie najserdeczniejsze gratulacje Panu Prorektorowi przekazał JM Rektor dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK. 

"Przyznanie tej najwyższej godności, jaką może nadać uczelnia, jest bez wątpienia potwierdzeniem uznania dla wybitnych osiągnięć Pana Profesora w zarządzaniu międzynarodowym. Liczne publikacje naukowe, projekty badawcze oraz działania przyczyniające się do rozwoju tej dziedziny wiedzy świadczą o ogromnym zaangażowaniu Pana Profesora w swoją pracę, a także w rozwój polskiej i światowej nauki" – podkreślił w liście gratulacyjnym Rektor UEK.