Godło Polski

Akredytacja CFA dla specjalności Analityka finansowa

Aktualności
2023-03-31

Akredytacja CFA dla specjalności Analityka finansowa

Miło nam poinformować, że specjalność "Analityka finansowa" na Kierunku Finanse i Rachunkowość na studiach II stopnia, uzyskała międzynarodową akredytację CFA na poziomach II oraz III.

To wspólna specjalność dwóch katedr z Instytutu Finansów: Katedry Rynków Finansowych i Katedry Finansów Przedsiębiorstw. Program specjalności został dostosowany do wymogów CFA i ma wspierać studentów w przygotowaniu do egzaminu CFA na poziomach II i III.

Uzyskanie tej akredytacji umożliwia zainteresowanym studentom ubieganie się o pełną certyfikację CFA.

Składamy podziękowania wszystkim pracownikom i studentom zaangażowanym w tworzenie specjalności. Bez nich ten sukces nie byłby możliwy.

Kierując się wyborem specjalności Analityka Finansowa warto pamiętać, że jest ona realizowana zgodnie ze ścieżką CFA. W związku z tym pełen program specjalności, nie tylko przedmioty kierunkowe i specjalnościowe, ale także i do wyboru zostały dobrane tak, żeby spełnić wymogi CFA.

Planując tę ścieżkę, należy pamiętać o konieczności zapisania się na następujące przedmioty do wyboru:

  • Ekonometria w finansach (semestr II)
  • Społeczna odpowiedzialność biznesu (semestr II)
  • Finanse empiryczne (semestr II)

Ponadto, kandydat na studia na tej specjalności powinien wykazać się wiedzą z zakresu poziomu pierwszego CFA.

Ten wymóg jest spełniony przez wszystkich absolwentów studiów I stopnia Kierunku FIR specjalności Bankowość inwestycyjna, korporacyjna i cyfrowa na UEK.

W Instytucie Finansów zastrzegamy możliwość weryfikacji wiedzy z zakresu poziomu I CFA od pozostałych Kandydatów przed ostatecznym przyjęciem na specjalność Analityka Finansowa.

Zapraszamy studentów do wyboru nowej akredytowanej specjalności oraz kontaktuz Katedrami Rynków Finansowych oraz Finansów Przedsiębiorstw.

Więcej informacji można uzyskać TUTAJ.

Instytut CFA to międzynarodowa jednostka zajmująca się prowadzeniem szkoleń, organizacją egzaminów i udzielaniem licencji Chartered Financial Analyst, uznanej na świecie prestiżowej kwalifikacji zawodowej z obszaru finansów. Przyznana akredytacja jest zacieśnieniem współpracy między uczelnią a CFA i okazją do angażowania się w coraz więcej wydarzeń organizowanych przez Instytut. Dodatkowo, w ramach akredytacji studenci wspomnianej specjalności mogą ubiegać się o stypendium CFA, które znacznie obniża koszty egzaminów CFA.

 

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego