Godło Polski

Akredytacja CFA dla specjalności "Bankowość inwestycyjna, korporacyjna i cyfrowa"

Aktualności
2023-03-13

Akredytacja CFA dla specjalności "Bankowość inwestycyjna, korporacyjna i cyfrowa"

Z dumą informujemy, że specjalność "Bankowość inwestycyjna, korporacyjna i cyfrowa (BIKC)" na Kierunku Finanse i Rachunkowość I stopnia, uzyskała międzynarodową akredytację CFA poziom I.

To wspólna specjalność dwóch katedr z Instytutu Finansów: Katedry Bankowości i Globalnego Systemu Bankowego oraz Katedry Rynków Finansowych.

Program specjalności został dostosowany do wymogów CFA i ma wspierać studentów w przygotowaniu do egzaminu CFA, poziom I.

Przy tej okazji został złożony wniosek o akredytację CFA poziom II i III dla Kierunku Finanse i Rachunkowość, studia II stopnia, specjalność Analityka Finansowa. Umożliwi to zainteresowanym studentom ubieganie się o pełną certyfikację CFA.

Składamy podziękowania wszystkim pracownikom i studentom zaangażowanym w tworzenie specjalności, bez których ten sukces nie byłby możliwy.

Zapraszamy studentów do wyboru nowej akredytowanej specjalności oraz kontaktu z Katedrami Bankowości i Globalnego Systemu Bankowego oraz Rynków Finansowych.

Więcej informacji można uzyskać TUTAJ.

Instytut CFA to międzynarodowa jednostka zajmująca się prowadzeniem szkoleń, organizacją egzaminów i udzielaniem licencji Chartered Financial Analyst, uznanej na świecie prestiżowej kwalifikacji zawodowej z obszaru finansów. Przyznana akredytacja jest zacieśnieniem współpracy między uczelnią a CFA i okazją do angażowania się w coraz więcej wydarzeń organizowanych przez Instytut. Dodatkowo, w ramach akredytacji studenci wspomnianej specjalności mogą ubiegać się o stypendium CFA, które znacznie obniża koszty egzaminów CFA.

Logotyp CFA

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego