Budynek Główny UEK w biało-czerwonych barwach

Aktualności
2021-11-11

Budynek Główny UEK w biało-czerwonych barwach

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie uczci tegoroczną 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w specjalny sposób. Biało-czerwone barwy rozświetlą najbardziej charakterystyczny punkt Kampusu przy ul. Rakowickiej 27 w Krakowie – Budynek Główny.

W kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Kampus UEK – jak wiele miejsc w całym kraju – przyozdobią biało-czerwone flagi.

– To zawsze szczególny czas zastanowienia nad znaczeniem patriotyzmu, wolności czy wspólnoty we współczesnym świecie. Dla nas, jako Obywateli, ale także przede wszystkim jako Członków Społeczności Uniwersyteckiej, wolność – rozumiana zarówno jako suwerenność, niepodległość, jak i możliwość swobodnej dyskusji, nauczania i zdobywania wiedzy – jest sprawą szczególnie bliską sercu – podkreśla prof. Stanisław Mazur, Rektor UEK.

Chcąc zatem w specjalny sposób uczcić ten czas, przez cztery dni Budynek Główny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zyska po zmroku nową, biało-czerwoną oprawę. Patriotyczna iluminacja rozświetlać będzie jego fasadę od 11 do 14 listopada br.