Godło Polski

Dr Artur Pollok Prezydentem Rady Zarządzającej WFP

Aktualności
2023-03-03

Dr Artur Pollok Prezydentem Rady Zarządzającej WFP

Miło nam poinformować, że 27 lutego br., podczas I regularnej sesji Rady Zarządzającej Światowego Programu Żywnościowego (WFP), przedstawiciele 36 państw członkowskich Rady, wybrali dr. Artura Polloka - Stałego Przedstawiciela RP przy Organizacjach Narodów Zjednoczonych w Rzymie na urząd Prezydenta.

Ambasador dr Artur Pollok, pracownik naukowy Katedry Ekonomii UEK, jest pierwszym Polakiem w historii sprawującym funkcję Prezydenta naczelnego organu Światowego Programu Żywnościowego (WFP).

Szczególnie chcę zabiegać o taką pomoc, która ułatwi społecznościom osiągnięcie samowystarczalności i odporności na wstrząsy – podkreślił dr Pollok w swoim przemówieniu inauguracyjnym.

Serdecznie gratulujemy Panu Doktorowi i życzymy pomyślności w realizacji nowych zadań i stojących przed Nim wyzwań!

dr Artur Pollok

Światowy Program Żywnościowy (WFP) – agencja ONZ, utworzona w 1963 roku. To największa organizacja humanitarna świata z siedzibą w Rzymie, powołana do zwalczania globalnego głodu. Stara się wyeliminować głód i niedożywienie z nastawieniem na takie pomaganie, aby uczynić społeczeństwa samowystarczalnymi, a nie uzależnionymi od pomocy żywnościowej. W październiku 2020 roku WFP przyznano Pokojową Nagrodę Nobla.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego