Dr Maciej Jagódka zwycięzcą IV edycji konkursu  im. Marszałka Marka Nawary RESPECTUS

Aktualności
2021-06-07

Dr Maciej Jagódka zwycięzcą IV edycji konkursu  im. Marszałka Marka Nawary RESPECTUS

Miło nam poinformować, że dr Maciej Jagódka został zwycięzcą IV edycji konkursu im. Marszałka Marka Nawary RESPECTUS na najlepsze prace doktorskie z tematyki samorządu terytorialnego. Wyróżnienie I stopnia otrzymała także absolwentka naszej Uczelni dr Aneta Oleksy-Gębczyk

31 maja 2021 roku podczas uroczystej gali w Sali Złotej Filharmonii Krakowskiej odbyło się ogłoszenie konkursu i wręczenie nagród w ramach IV edycji konkursu RESPECTUS na najlepsze prace doktorskie, magisterskie i licencjackie. Nagrodę główną otrzymał dr Maciej Jagódka z Katedry Rynków Finansowych UEK za rozprawę doktorską pt. "Znaczenie kapitału ludzkiego w kreowaniu innowacyjności regionów w warunkach integracji europejskiej - na przykładzie Małopolski", napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Andrzeja Pruska.
 
Nagroda RESPECTUS jest przyznawana za najlepsze prace doktorskie, magisterskie i licencjackie z tematyki szeroko rozumianego funkcjonowania samorządu terytorialnego. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.
 
Laureat nagrody głównej konkursu, oprócz statuetki projektu Jana Michalskiego, wykonanej przez Prof. Józefa Wąsacza z ASP i nagrody pieniężnej, otrzymał list gratulacyjny od Premiera Polski w latach 1997-2001, Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012 Prof. Jerzego Buzka wraz z zaproszeniem na spotkanie w Parlamencie Europejskim.
 
W skład Kapituły Konkursu weszli: radny województwa małopolskiego dr Stanisław Bisztyga, dr Rafał Solecki - Dyrektor Małopolskiego Centrum przedsiębiorczości, dr Aneta Pawłowska-legwand - Laureatka II edycji nagrody RESPECTUS, pracownik naukowy UJ, dr Mateusz Tomal - Laureat nagrody głównej RESPECTUS z 2019 roku, pracownik naukowy UEK oraz Maciej Kiliański, pracownik UMWP.
 
Wyróżnienie I stopnia otrzymała absolwentka naszej Uczelni dr Aneta Oleksy-Gębczyk za rozprawę doktorską pt.: "Kształtowanie relacji z interesariuszami jednostek samorządu terytorialnego" pod kierunkiem Prof. UEK, dr hab. Agaty Niemczyk.
 
Patron nagrody Śp. Marszałek Marek Nawara to pierwszy wójt gminy Zielonki, poseł na Sejm i pierwszy marszałek Małopolski. Był współtwórcą nowoczesnego samorządu terytorialnego. Cieszył się ogromnym autorytetem nie tylko w Małopolsce, ale i całym kraju. Zmarł 10 lat temu, 25 maja 2011 roku. Został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
 
Nagroda RESPECTUS to już drugie wyróżnienie za najlepszą pracę doktorską dr Macieja Jagódki. Jest również laureatem XVIII edycji konkursu im. Profesora Michała Kuleszy za najlepsze prace doktorskie poświęcone tematyce samorządowej.