Dr Marta Kornafel członkiem Zarządu Głównego PTM

Aktualności
2022-11-23

Dr Marta Kornafel członkiem Zarządu Głównego PTM

Miło nam poinformować, że Pani dr Marta Kornafel z Katedry Matematyki, została wybrana na członka Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Matematycznego na kadencję 2023-2025.

Do tej pory dr Marta Kornafel pełniła funkcję prezesa Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Gratulujemy i życzymy wiele satysfakcji z pełnienia nowego stanowiska.

Polskie Towarzystwo Matematyczne (PTM) to stowarzyszenie zrzeszające osoby związane z polską matematyką. Realizuje ono wyznaczone cele, takie jak reprezentowanie opinii i interesów polskiego środowiska matematycznego, krzewienie kultury matematycznej (w tym wspieranie edukacji matematycznej) i popularyzacja matematyki, wspieranie badań matematycznych i zastosowań matematyki, dbałość o zachowanie tradycji matematyki polskiej oraz o należytą organizację i warunki pracy matematyków polskich. Ponadto Stowarzyszenie dba o integrację polskiego środowiska matematycznego, w tym podtrzymywanie więzi z matematykami polskimi pracującymi za granicą.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego