Godło Polski

III Spotkanie Konferencji Rektorów Uczelni Chorwackich i Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa

Aktualności
2023-09-11

III Spotkanie Konferencji Rektorów Uczelni Chorwackich i Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa

Z inicjatywy Honorowego Konsula Republiki Chorwacji w Krakowie – Pana Pawła Włodarczyka, w dniach 3-5 września br. w Zadarze, odbyło się III Spotkanie Konferencji Rektorów Uczelni Chorwackich i Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa.

Warto dodać, że instytucją goszczącą uczestników tego wydarzenia była najstarsza chorwacka uczelnia, którą jest założony w 1396 roku Uniwersytet w Zadarze.

Spotkanie służyło wymianie doświadczeń w zakresie rozwoju chorwackich i polskich instytucji szkolnictwa wyższego oraz wypracowaniu rozwiązań służących intensyfikacji współpracy naukowej i dydaktycznej uczelni funkcjonujących w Chorwacji i w Małopolsce.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia było podpisanie umowy dotyczącej współpracy pomiędzy uczelniami, których rektorzy wchodzą w skład Konferencji Rektorów Uczelni Chorwackich i Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa. Podpisana umowa stanowi podstawę do kontynuowania istniejących i kreowania nowych przejawów współpracy w układach bilateralnych i wielostronnych.

Umowę podpisali - w imieniu Konferencji Rektorów Uczelni Chorwackich – Professor Stjepan Lakušić, Ph.D., Rektor Uniwersytetu w Zagrzebiu, Prezydent Konferencji Rektorów Uczelni Chorwackich, natomiast w imieniu Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa – Profesor dr hab. inż. Jerzy Lis, Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, I wiceprzewodniczący Kolegium Szkół Wyższych Krakowa.

Mamy nadzieję, że wszystkim zainteresowanym współpracą z uczelniami chorwackimi naszym Pracownikom, podpisana umowa pozwoli realizować wartościowe przedsięwzięcia dydaktyczne i naukowe.

Na spotkaniu w Zadarze naszą Uczelnię reprezentował prof. dr hab. Paweł Lula, Prorektor ds. Nauki.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego