Godło Polski

IV spotkanie emerytowanych pracowników UEK

Aktualności
2024-07-05

IV spotkanie emerytowanych pracowników UEK

We wtorek, 2 lipca odbyło się kolejne, czwarte już spotkanie emerytowanych Pracowników UEK z Rektorem. Na zaproszenie odpowiedziało ponad 90 osób. Cieszymy się z tak dużej frekwencji w tym szczególnym dniu.

Tym razem Sala Senacka, która zazwyczaj gościła zgromadzonych, okazała się za mała. Na szczęście skorzystano z mieszczącej się obok Sali Profesorskiej, która przy tej okazji doskonale spełniła swoją funkcję.

Ogromne wrażenie wywarł na zaproszonych uczestnikach spotkania nowy Ogród Profesorski.

Na spotkanie przybyło wielu profesorów, w tym Rektor Senior prof. Ryszard Borowiecki oraz emerytowani pracownicy każdego szczebla. Na zaproszenie Rektora dr. hab. Bernarda Ziębickiego, prof. UEK, w wydarzeniu uczestniczył były Rektor dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK, który również wygłosił kilka życzliwych słów do zgromadzonych gości.

Rektor dr hab. Bernard Ziębicki, prof. UEK zapewnił, że będzie kontynuował piękną tradycję spotkań, zapoczątkowaną przez Rektora dr. hab. Stanisława Mazura, prof. UEK. Ponadto Rektor opowiedział o planowanych uroczystościach związanych ze 100-leciem UEK oraz zaprosił na inaugurację rozpoczynającą Rok Jubileuszowy.

Spotkanie uświetnił występ dr. hab. Jarosława Plichty, prof. UEK, który wykonał kilka piosenek związanych z Krakowem i latem. Swoją grą i śpiewem udało mu się porwać publiczność, a „Bardzo smutną piosenkę retro” śpiewała niemal cała sala.

Ogromnie miło było oglądać uśmiechnięte twarze naszych emerytów, z którymi nie widujemy się już na co dzień.

Zachęcamy również wszystkich emerytowanych pracowników naszej Uczelni do udziału w kameralnych spotkaniach działającego od ponad 20 lat Koło Seniora, które odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca (październik-czerwiec).