Konferencja prasowa dot. nowego kierunku na UEK - Global Business Services

Aktualności
2021-06-08

Konferencja prasowa dot. nowego kierunku na UEK - Global Business Services

We wtorek, 8 czerwca 2021 r., na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano nowy kierunek oferowany przez naszą Uczelnię - Global Business Services.

Od października Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie otwiera nowy kierunek studiów – Global Business Services (GBS) – umożliwiający studentom zdobycie kluczowych z perspektywy sektora nowoczesnych usług biznesowych umiejętności, takich jak: kompetencje przyszłości związane z finansami, analizą danych, nowoczesnymi technologiami a także uniwersalnymi umiejętnościami miękkimi takimi jak: praca zespołowa, zarządzanie zmianą, umiejętność współpracy w międzynarodowym środowisku biznesowym.

– To jest kierunek wyjątkowy. Po pierwsze, ze względu na sam sposób pracy nad nim. Przez ponad rok ludzie biznesu, przedstawiciele międzynarodowych firm współpracowali nad przygotowaniem tego kierunku, dzięki czemu jest on bardzo dobrze wyprofilowany, zawiera wiele praktycznych elementów i zakładamy, że jest bardzo atrakcyjną ofertą dla studentów, którzy przyjdą na naszą Uczelnie – mówił podczas konferencji JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK.

– Drugim istotnym powodem, który wpływa na wyjątkowość tego kierunku jest fakt, że dotyczy on gospodarki Krakowa. Sfera Global Business Services to najbardziej dynamiczna część gospodarki naszego miasta. To w tej chwili około 90 tysięcy miejsc pracy, szybki rozwój, wysokie zarobki, nowoczesne technologie i bardzo atrakcyjni pracodawcy. Można powiedzieć, że obecnie jest to jeden z głównych sektorów rozwoju Krakowa i prognozy wskazują, że tak pozostanie w kolejnych latach. Więc ten kierunek to także wykonanie pewnego ukłonu w stronę gospodarki miasta, ponieważ na pracy jego absolwentów ten sektor będzie się mógł opierać – dodał JM Rektor.

– Trzecim powodem wyróżniającym ten kierunek jest specyficzny sposób studiowania – z dużą ilością elementów praktycznych, prowadzonych w języku angielskim, z dużą liczbą godzin związanych z praktykami we współpracujących firmach. Absolwenci tego kierunku będą świetnie przygotowani do wykonywania różnego rodzaju zadań, które te przedsiębiorstwa będą realizować. Wierzę, że ten kierunek spotka się z istotnym zainteresowaniem studentów i będzie naprawdę unikatowym kierunkiem – podsumował na początku konferencji dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK.

W konferencji, oprócz JM Rektora, uczestniczyli: Jerzy Muzyk – Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Zrównoważonego Rozwoju, Piotr Dziwok – Prezes Zarządu Shell Polska i Prezes ABSL oraz prof. dr hab. Marek Ćwiklicki – Kierownik Katedry Zarzadzania Organizacjami Publicznymi.

Więcej informacji na temat nowego kierunku Global Business Servicesdostępne TUTAJ.