Godło Polski

Podpisanie umowy z BE DDJM Architekci na projekt Budynku Jubileuszowego

Aktualności
2023-01-12

Podpisanie umowy z BE DDJM Architekci na projekt Budynku Jubileuszowego

11 stycznia 2023 r. podpisano umowę pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie a Baumschlager Eberle DDJM Architekci. Porozumienie dotyczy wykonania prac projektowych Budynku Jubileuszowego.

BE DDJM ARCHITEKCI to renomowane biuro z Krakowa, które może pochwalić się jednymi z najlepszych realizacji inwestycyjnych takimi jak m.in. Europejskie Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego w Lusławicach, Unity Centre w Krakowie, biurowiec Brain Park w Krakowie czy aktualnie prowadzonymi projektami na siedzibę Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu oraz Krakowskie Centrum Muzyki. Sygnatariuszką z ramienia Baumschlager Eberle DDJM Architekci była Prezes Zarządu Anna Pawłowska.

W spotkaniu, podczas którego podpisano umowę, uczestniczył także Dyrektor Departamentu Zasobów i Rozwoju UEK, dr Krzysztof Głuc, który podkreślił, że planowana inwestycja jest wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze, projekt został wyłoniony w otwartym konkursie architektonicznym, w którym przedstawiona przez BE DDJM Architekci koncepcja wyróżniła się nie tylko samym pomysłem i estetyką, ale także zaproponowanymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Koncepcja przewiduje budowę zespołu budynków, ponadto będzie to rozwiązanie maksymalnie ekologiczne, pasywne, oszczędzające energię i zapewniające znakomite warunki do pracy dla studentów i nauczycieli akademickich.

Umowa została zawarta w wyniku rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, przeprowadzonego w trybie zamówienia z wolnej ręki. Poprzedzone ono było Konkursem ograniczonym, architektoniczno-urbanistycznym dwuetapowym, realizacyjnym na opracowanie koncepcji jubileuszowego budynku konferencyjno-dydaktycznego UEK. Zgodnie z warunkami określonymi w Regulaminie Konkursu, Projektant uzyskał nagrodę w postaci zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Prace nad dokumentacją projektową zaplanowano w czterech etapach. Poprzedzą je konsultacje ze społecznością akademicką.