Pomoc dla Emerytów i Rencistów UEK

Aktualności
2021-12-21

Pomoc dla Emerytów i Rencistów UEK

W tym tygodniu odbyła się druga edycja zainicjowanej w ubiegłym roku przez JM Rektora dr. hab. Stanisława Mazura, prof. UEK akcji skierowanej do emerytów i rencistów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Inicjatywa, która powstała rok temu m.in z uwagi na trwającą pandemię, w tym roku miała swoją kontynuację. Obdarowanych zostało 50 osób, a głównym kryterium przyznania pomocy był przychód oraz sytuacja rodzinna i bytowa. Część paczek przekazana została drogą pocztową, natomiast część rozwieziona została przez pracowników, dając łącznie ponad 300 przemierzonych kilometrów.

W przekazanych przesyłkach znajdowały się najpotrzebniejsze produkty spożywcze (olej, konserwy, soki, sosy, herbaty, kawa, miód, powidła, suszone śliwki, barszcz itp. ), chemiczne (proszek do prania, płyn do płukania, płyn do naczyń, mydło, żel pod prysznic, ręczniki papierowe itp.), słodycze, a także specjalnie zamówione przez Departament Marki i Komunikacji UEK ciepłe koce.

Paczki dopełniał list z życzeniami skierowanymi bezpośrednio od JM Rektora:

– Wspólnota Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie nie zapomina o żadnym z jej Członków. Często wspominamy i podziwiamy Państwa wkład w rozwój Uczelni. Dlatego też, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, chciałbym przekazać Państwu najlepsze, najserdeczniejsze życzenia świąteczne – zdrowia, wszelkiej pomyślności, miłości i zrozumienia, a także rychłego powrotu do utęsknionej normalności i końca pandemii.Amerykański polityk i 30. prezydent Stanów Zjednoczonych Calvin Coolidge powiedział kiedyś, że Boże Narodzenie to ani czas, ani sezon, ale stan umysłu. Pielęgnowanie pokoju i dobrej woli, bycia pełnym miłosierdzia, to jest istota Bożego Narodzenia. Mam szczerą nadzieję, że nadchodzące Święta będą dla Państwa właśnie tym – pokojem, radością, obecnością. Liczę, że skromne dary przekazane przez Społeczność Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pomogą w jeszcze piękniejszym i pełniejszym przeżyciu tego pięknego czasu – podkreślił w liście do adresatów dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK.

Obdarowani Emeryci nie kryli swojego wzruszenia i wdzięczności oraz prosili o przekazanie najlepszych życzeń świątecznych dla całej Społeczności Akademickiej UEK!