Godło Polski

Porozumienie UEK z kluczowym stowarzyszeniem branżowym

Aktualności
2022-12-20

Porozumienie UEK z kluczowym stowarzyszeniem branżowym

16 grudnia 2022 r. na Kampusie Uniwersytetu został podpisany list intencyjny o współpracy między Stowarzyszeniem Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP) a Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

Od prawie dziesięciu lat na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie są prowadzone studia na specjalności Zarządzanie kongresami i dużymi wydarzeniami – przygotowujące specjalistów do pracy w branży kongresowej i eventowej. Od samego początku bliska współpraca z przedstawicielami branży była jednym z kluczowych priorytetów dla Katedry Turystyki, która opiekuje się kierunkiem Turystyka i Rekreacja oraz prowadzoną w ramach tego kierunku ww. specjalnością.

Na mocy podpisanego listu intencyjnego, który ze strony uczelni sygnował dr hab. Piotr Buła, prof. UEK – Prorektor ds. Projektów i Współpracy, SKKP - reprezentowane przez Panią Paulę Fanderowską (Prezeskę Zarządu) oraz Pana Krzysztofa Paradowskiego (Viceprezesa Zarządu) - stało się Patronem branżowym specjalności Zarządzanie kongresami i dużymi wydarzeniami.

Obie strony zobowiązały się wspólnie działać na rzecz rozwoju krakowskiej branży spotkań (kongresowo-eventowej), a tym samym studiów na tej specjalności (wspierając wieloaspektowo proces dydaktyczny).

Podpisany list intencyjny stwarza także duże możliwości współpracy na polu badawczym oraz biznesowym.