Prezentacja medalu Doctor Honoris Causa UEK

Aktualności
2021-07-02

Prezentacja medalu Doctor Honoris Causa UEK

W czwartek, 1 lipca 2021 r., w Sali Muzeum naszego Uniwersytetu zaprezentowano rzeźbiarski model medalu dla osób, które otrzymają tytuł Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Projekt i realizację rzeźbiarskiego modelu wykonał prof. Jerzy Nowakowski – uznany krakowski artysta, autor licznych projektów/realizacji znajdujących się m.in. na terenie naszego Uniwersytetu.

Na medalu o średnicy 11 cm widoczny jest Budynek Główny UEK oraz przyjęta w 1925 r. maksyma Rerum cognoscere causas et valorem, czyli Poznawać przyczyny i wartości rzeczy. Z drugiej strony, na środku, umieszczono napis Doctor Honoris Causa. Z kolei dolna część nawiązuje do łańcucha rektorskiego.

W spotkaniu, oprócz JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego dr. hab., Stanisława Mazura, prof. UEK oraz twórcy medalu prof. Jerzego Nowakowskiego, udział wzięli: dr hab. Krzysztof Machaczka, prof. UEK – Dyrektor Departamentu Marki i Komunikacji, Paweł Kozakiewicz -Zastępca Dyrektora Marki i Komunikacji oraz Anna Włodarczyk Rzepczyńska z Działu Komunikacji i Public Relations.

Pierwszą osobą, która oprócz zaszczytnego tytułu otrzyma ten piękny medal, zgodnie z Uchwałą Senatu z dnia 28 maja 2020 r. będzie Pani Cecile Nieuwenhuizen.