Godło Polski

Raport UEK dla PRME

Aktualności
2023-05-26

Raport UEK dla PRME

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie od 2020 roku jest częścią inicjatywy ONZ – PRME (Principles for Responsible Management Education). W tym roku został przygotowany pierwszy raport z postępów, jakie poczyniono od 2020 roku. Publikujemy wspomniany dokument - dostępny również w języku angielskim - i zachęcamy do zapoznania się z nim.

W grudniu 2020 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie został przyjęty do prestiżowej inicjatywy ONZ – PRME (Principles for Responsible Management Education), dołączając tym samym do elitarnego grona uczelni działających w duchu zrównoważonego rozwoju. Członkostwo w PRME zapoczątkowało szereg pozytywnych zmian na Uczelni. Wraz z dołączeniem do PRME rozpoczęto wielowymiarową pracę nad raportowaniem w zakresie odpowiedzialnej edukacji menedżerskiej.

Ponadto, UEK współtworzy PRME Chapter Poland, który podejmuje działania związane z popularyzacją tej inicjatywy i kwestii Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ w Polsce. Aktywnie uczestniczy w konferencjach i wydarzeniach dotyczących społecznej odpowiedzialności i równoważonego rozwoju, organizowanych przez podmioty krajowe i zagraniczne. Bada treści związane ze zrównoważonym rozwojem w programach prowadzonych przedmiotów, publikacjach naukowych oraz podejmowanych działaniach.

Po dwóch latach członkostwa mamy ogromną przyjemność zachęcić Państwa do przeczytania raportu dla PRME - zarówno w języku angielskim, jak i w języku polskim. Raport ten kompleksowo przedstawia działania Uczelni na rzecz zrównoważonego rozwoju. Oba dokumenty znajdują się także na stronie UEK Odpowiedzialny.

Raport w języku polskim jest również dostępny do pobrania TUTAJ.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego