Godło Polski

Spotkanie JM Rektora UEK ze studentami z niepełnosprawnościami

Aktualności
2022-05-12

Spotkanie JM Rektora UEK ze studentami z niepełnosprawnościami

W środę, 11 maja 2022 r., odbyło się spotkanie JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr. hab. Stanisława Mazura, prof. UEK ze studentami z niepełnosprawnością, poświęcone działaniom Uczelni w kierunku dostępności dla osób o szczególnych potrzebach.

Oprócz JM Rektora w spotkaniu udział wzieli także przedstawiciele Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami UEK (BON) oraz dr Krzysztof Głuc - Dyrektor Departamentu Zasobów i Rozwoju. 

Wśród tematów poruszonych w dyskusji pojawiła się m.in. kwestia reorganizacji Kampusu UEK pod kątem przystosowania go do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przedstawiciele BON opisywali planowane w najbliższym czasie zmiany i udogodnienia, w tym np. realizację wirtualnego spaceru. 

Prowadzący dyskusję pytali także obecnych na spotkaniu studentów z niepełnosprawnościami o ich potrzeby i problemy, z jakimi spotykają się podczas codziennego funkcjonowania na Uczelni. Zgromadzeni mówili m.in. o utrudnieniach, z którymi muszą sobie radzić zarówno osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, jak i osoby niewidome, słabowidzące i niesłyszące. Studenci mówili także o dodatkowych rozwiązaniach, które podnosiłyby jakość studiowania na naszym Uniwersytecie, zwiększając tym samym atrakcyjność oferty UEK dla osób z niepełnosprawnością.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego