Spotkanie Rady Naukowej

Aktualności
2021-07-15

Spotkanie Rady Naukowej

W dniu 14 lipca odbyło się zgromadzenie Rady Naukowej formułującej się w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. W spotkaniu udział wziął także JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK.

W czasie rozmów poruszono m.in. temat konferencji CYBERSEC, która w dniach 1-3 września br. w Krynicy-Zdroju stanie się przestrzenią debaty o potrzebach nowoczesnej gospodarki oraz wyzwaniach cyfrowych europejskich miast i regionów. Tuż po Konferencji (3-5 września) odbędzie się Europejski Festiwal Biegowy.

Wydarzenia te stanowić będą pierwszy efekt porozumienia zawartego w maju pomiędzy Województwem Małopolskim (Małopolska) a czternastoma szkołami wyższymi zlokalizowanymi na terenie naszego województwa. W trakcie spotkania, z uwagi na niepewność związaną z możliwym przebiegiem pandemii, podjęto decyzję o organizacji wydarzenia w zmienionej formule, co pozytywnie zaopiniowali rektorzy i przedstawiciele 14 uczelni wyższych z Małopolski.

Przedmiotem rozmów środowego spotkania były także: przyszła perspektywa finansowania uczelni oraz koncepcja utworzenia Centrum Kreatywności i Rozwoju, zreferowana przez dr. hab. Stanisława Mazura, prof. UEK.

Fot. www.malopolska.pl