Godło Polski

Spotkanie z laureatami konkursu plastycznego

Aktualności
2024-06-26

Spotkanie z laureatami konkursu plastycznego

25 czerwca 2024 r. w Starej Auli UEK odbyło się spotkanie Rektora dr. hab. Bernarda Ziębickiego, prof. UEK z uczestnikami konkursu plastycznego „Czy Ty wiesz, że mieszka tutaj jeż?”, organizowanego już po raz drugi jako wydarzenie towarzyszące Dniu Dziecka UEK.

Rektor UEK przywitał gości, uczestników konkursu oraz ich opiekunów. Po krótkim wprowadzeniu w temat tegorocznego konkursu, dr hab. Bernard Ziębicki, prof. UEK wręczył zwycięzcom nagrody oraz dyplomy. I miejsce w konkursie zajęła Karolina Płachta, II miejsce wywalczyła Laura Czarnecka, a III miejsce Zofia Byrska. Jak podkreślają Organizatorzy konkursu, walka była niezwykle wyrównana, a czasami o zwycięstwie decydował tylko jeden mały głos. Dlatego też wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Konkurs zorganizowany został przez Zespół UEK Pomaga przy wsparciu Sekcji Socjalnej i była to druga i na pewno nie ostatnia jego edycja. W zeszłym roku tematem prac była „Mała wiewiórka na dużym Kampusie”, w tym- jeże, które na kampusie mają już nawet swoje domki. Wpłynęły 24 przepiękne prace konkursowe, na które głosowali zarówno pracownicy jaki studenci oraz doktoranci, oddając w sumie 524 głosy!

Uczestnicy zastosowali rozmaite techniki wykonania swoich dzieł od szkiców ołówkiem, poprzez rysunki kolorowane kredkami, malarstwo plakatowe, aż po wyklejanki i wydzieranki z papieru, plasteliny, brokatu, cekinów, liści, wełny i wykałaczek! 

Gratulujemy wszystkim dzieciom talentu, zapału i pomysłowości, i jesteśmy dumni, że są częścią naszej Społeczności Akademickiej. Tym samym ogromne dziękujemy również naszym pracownikom-rodzicom małych artystów, za ich zaangażowanie, za to, że odpowiedzieli na nasze zaproszenie do udziału w konkursie i pozwolili nam wszystkim cieszyć się tym wydarzeniem.