Godło Polski

Stacja naprawy rowerów na UEK

Aktualności
2022-04-22

Stacja naprawy rowerów na UEK

Miło nam poinformować, że z pierwszym dniem wiosny oficjalnie otworzyliśmy sezon rowerowy, montując dla naszej Społeczności stację naprawy rowerów.

Znaczny rozwój rowerowej infrastruktury w Krakowie sprawił, że rowery stały się niezwykle popularnym środkiem transportu – przede wszystkim pozwalają na sprawne i szybkie przemieszczanie się po zatłoczonych ulicach miasta. 

Usytuowanie Uniwersytetu w ścisłym centrum Krakowa, zobowiązuje nas do wzięcia odpowiedzialności za rzeszę pracowników oraz studentów, codziennie kierujących się na Kampus. Samoobsługowa stacja naprawy rowerów pozwoli użytkownikom dokonać podstawowej regulacji sprzętu we własnym zakresie, bezpłatnie i bez czekania w kolejce do serwisu. W razie wystąpienia usterki, rowerzysta jest w stanie doprowadzić sprzęt do stanu umożliwiającego bezpieczne użytkowanie. Rower mocuje się w sposób, który pozwala na swobodne przeprowadzenie koniecznych napraw. Ten sam sprzęt sprawdzi się również w przypadku drobnej naprawy czy regulacji wózka inwalidzkiego i wózka dziecięcego. Wybrana lokalizacja - tuż przy rondzie (w pobliżu stacji trafo) - nie stwarza barier dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Stacja jest widoczna i dostępna dla każdego, jednocześnie gwarantując miejsce i wygodę podczas korzystania.

Pracownicy naszej Uczelni od pięciu lat uczestniczą w kampanii „Rowerem do pracy” organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu Urzędu Miasta Krakowa, w którą tylko w zeszłym roku zaangażowało się blisko 140 instytucji i przedsiębiorstw.

Akcja umożliwia zdobywanie nagród, co według ankiety przeprowadzonej przez Organizatora, motywuje do zmian nawyków transportowych blisko 27 proc. respondentów. Najistotniejszymi czynnikami w wyborze roweru są jednak: dbanie o kondycję fizyczną, przyjemność z podróży na rowerze oraz krótki czas dojazdu.

Tegoroczna edycja, w nieco odświeżonej formie, rozpocznie się już w maju! Do tej pory pracownicy naszej Uczelni na trasie dom-praca i praca-dom przejechali łącznie 76 783,86 km!

Start kampanii zostanie poprzedzony mailingiem, ale już teraz serdecznie zapraszamy do korzystania ze stacji.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego