Szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach

Aktualności
2021-02-12

Szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach

Uprzejmie informujemy, że w piątek 12 lutego 2021r. otrzymaliśmy z Ministerstwa Edukacji i Nauki najnowsze informacje dotyczące systemu szczepień dla nauczycieli akademickich, a także innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach.

W związku z powyższą wiadomością w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, w dniu 15 lutego br. o godz. 8:00 uruchomiono system do rejestracji osób chętnych na szczepienia przeciw COVID-19.

Zapisy obejmują nauczycieli akademickichoraz inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach:

  1. urodzone po 31 grudnia 1955 r.,
  2. aktualnie zatrudnione na uczelni,
  3. niezgłoszone jeszcze do szczepień przez inną uczelnię.

Etap I.

Chęć przystąpienia do szczepienia należy zgłosić poprzez przesłanie maila na adres szczepienia@uek.krakow.pl w nieprzekraczalnym terminie do 17 lutego 2021 roku do godz. 16:00.

Etap II.

Po przesłaniu zgłoszenia, otrzymają Państwo informację z adresu ankieter@uek.krakow.pl z linkiem do formularza, w którym należy:

  1. dokonać wyboru punktu szczepień,
  2. podać imię i nazwisko oraz numer prywatnego telefonu komórkowego do kontaktu ze strony punktu szczepień w celu poinformowania o terminie szczepienia.

Podanie w formularzu wszystkich powyższych danych (imię, nazwisko, numer telefonu i wybór preferowanego punktu szczepień) jest warunkiem koniecznym do zarejestrowania Państwa zgłoszenia w systemie POL-on, bez ich podania zgłoszenie jest niepełne i nie uprawnia do rejestracji na szczepienie. Formularz należy wypełnić do 18 lutego br. do godz.10:00. Dane zostaną przeniesione do systemu POL-on wykorzystywanego do rejestracji chętnych na szczepienia przez uczelnie.

Wykaz punktów szczepień dostępny jest na stronie POL-on:

https://polon.nauka.gov.pl/pomoc/knowledge-base/wykaz-punktow-szczepien-plik-do-pobrania/

Nauczyciele akademiccy, którzy pracują w więcej niż jednej uczelni lub współpracują z więcej niż jedną uczelnią, mogą zgłosić się do zaszczepienia tylko w jednej z nich. Ministerstwo Edukacji i Nauki rekomenduje wybór tej uczelni, która jest podstawowym miejscem pracy.

Odpowiedzi MEiN na najczęściej pojawiające się pytania znajdują się na stronie:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/od-poniedzialku-zapisy-na-szczepienia-dla-wszystkich-nauczycieli-do-65-roku-zycia

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego