Uczniowie z ZSiPS w Krakowie przygotowali szopkę dla UEK

Aktualności
2021-12-09

Uczniowie z ZSiPS w Krakowie przygotowali szopkę dla UEK

Projekt zrealizowany z Zespołem Szkół i Placówek Specjalnych w Krakowie zaowocował powstaniem niezwykłego dzieła – szopki krakowskiej, przygotowanej przez uczniów sąsiadującej z nami placówki.

Koniec roku, a szczególnie okres świąt Bożego Narodzenia, to wyjątkowy dla nas wszystkich czas. W tym roku, wraz z naszymi sąsiadami – Zespołem Szkół i Placówek Specjalnych w Krakowie oraz zaprzyjaźnioną z nami Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – przygotowaliśmy niezwykły projekt, który – mamy nadzieję – będzie kontynuowany i rozwijany w przyszłości.

Tuż po mikołajkach, 7 grudnia, miały miejsce warsztaty, podczas których powstała wyjątkowa szopka krakowska. W spotkaniu tym wzięli udział uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1, terapeuci oraz pracownicy naszego Uniwersytetu.

Bohaterami tego niezwykłego wydarzenia były jednak przede wszystkim dzieci i młodzież, z którymi wspólnie odkrywaliśmy nie tylko radość pracy w grupie, ale także ich niezwykłe/ciekawe talenty. Przygotowana przez nich szopka będzie stanowiła główny element tegorocznej kartki świątecznej UEK, która ma zwrócić uwagę na działalność tej wyjątkowej instytucji.

Szopkę można także oglądać w Budynku Głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, tuż obok choinki.

Tegoroczna kartka świąteczna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie powstała przy współpracy z Wodociągami Miasta Krakowa S.A.

Logotyp: Wodociągi Miasta Krakowa S.A.