Godło Polski

Udział JM Rektora w VIII Europejskim Kongresie Samorządów

Aktualności
2023-03-08

Udział JM Rektora w VIII Europejskim Kongresie Samorządów

7 marca 2023 r. w Mikołajkach odbywał się VIII Europejski Kongres Samorządów. JM Rektor dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK był jednym z panelistów tego wydarzenia.

Tematem wspomnianego panelu było „Ubóstwo energetyczne w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość”. Moderatorką dyskusji była Liliana Śmiech, Wiceprezes Fundacji Warsaw Institute. Pozostali paneliści, obok których wystąpił JM Rektor UEK:

  • Wojciech Jasiński, Ekspert, Akademia Kadr Europejskich,
  • Arkadiusz Nowalski, Burmistrz, Urząd Gminy Sejny,
  • Tomasz Szlązak, Founder, Land Development.

Prezentację wprowadzającą przygotował i przedstawił dr hab. Sławomir Śmiech, prof. UEK, współautor raportu pt. "Ubóstwo Energetyczne w Polsce".

Paneliści zastanawiali się, jak należy walczyć z ubóstwem energetycznym z perspektywy uczelni wyższych i samorządów, a jak z perspektywy państwa. W dyskusji podkreślano, że walka z ubóstwem energetycznym leży w interesie wszystkich grup społecznych. Powinna stać się kluczowym czynnikiem transformacji energetycznej naszego kraju.

Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.