Udział Rektora UEK w panelu podczas Forum Ekonomicznego

Aktualności
2021-09-08

Udział Rektora UEK w panelu podczas Forum Ekonomicznego

We wtorek, 7 września, dr. hab. Stanisław Mazur, prof. UEK, był uczestnikiem panelu pt. „Wyzwania dla polskiej gospodarki po pandemii”, zrealizowanego w ramach XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

W dyskusji wzięli udział także:

  • Andrzej Kaleta, Rektor Uniwwrsytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,
  • Celina Olszak, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
  • Maciej Żukowski, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,
  • Piotr Wachowiak, Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Moderatorem panelu był Piotr Maślak, dziennikarz ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

 

Głęboko wierzę w polską przedsiębiorczość. To jest wyjątkowa klasa przedsiębiorców, biorąc pod uwagę ich zaradność i zdolność do adaptacji. Istotnym elementem jest też otwieranie się na budowanie relacji i silna obecność w Europie. Polska gospodarka musi się otwierać na Europę, musi się liberalizować. Czynnikami wzrostu są: eksport, pieniądze europejskie i inwestycje. Musimy być otwartą gospodarką, która jest gotowa eksportować i mieć dobre kontakty gospodarcze. Ufam, że znajdzie się jakiś kompromis i środki z funduszu odbudowy z wielkiego planu UE do nas trafią – podkreślił podczas panelu dr hab. Stanisław Mazur, zapytany o optymistyczne wizje odnoszące się do popandemicznych wyzwań gospodarczych w naszym kraju.

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie podczas panelu „Wyzwania dla polskiej gospodarki po pandemii”

Wierzę także w to, że po latach funkcjonowania i transformacji wykształciliśmy wzorce kulturowe, pewne zachowania i modele, które nawet jeśli chwilowo są stłamszone różnego rodzaju zjawiskami typu populizm, czy populizm gospodarczy, to nie da się już o nich zapomnieć. W polskiej gospodarce tak głęboko zakorzenione są pewne wzorce, że jest na czym budować – dodał Rektor UEK.

Z całością panelu można zapoznać się poniżej:

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego