Godło Polski

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie kształci milionerów

Aktualności
2022-10-27

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie kształci milionerów

Pracownia 2033 ogłosiła tegoroczny Ranking Szkół Wyższych, którego wyznacznikiem jest liczba absolwentów z majątkiem przekraczającym 100 milionów euro. UEK zajmuje w nim czwarte miejsce, szczycąc się pięcioma wykształconymi milionerami.

Liderem rankingu, podobnie jak w zeszłorocznym zestawieniu, została Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, z 11 absolwentami – milionerami. Kolejne miejsca podium zajęły Uniwersytet Warszawski (10 absolwentów z majątkiem przekraczającym 100 mln euro) oraz Politechnika Warszawska (6 absolwentów z majątkiem przekraczającym 100 mln euro).

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie nie tylko zajmuje 4. miejsce w opisanym rankingu, ale również wykazuje najwyższy wzrost majątku swoich absolwentów. W tym zestawieniu nasza Uczelnia awansowała aż o 4 pozycje, zajmując szóste miejsce w tabeli.

– Jestem dumny z tak znakomitego wyniku osiągniętego przez nasz Uniwersytet. Na pewno jest to dowód na wysoki poziom jakości kształcenia naszej Uczelni. Czwarte miejsce w rankingu Szkół Wyższych z absolwentami z majątkiem przekraczającym 100 milionów euro oznacza również, że Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie nie tylko zapewnia praktyczne przygotowanie do wejścia w świat biznesu, ale udostępnia także narzędzia umożliwiające osiągnięcie finansowego sukcesu – podsumowuje Prorektor ds. Współpracy i Projektów, dr hab. Piotr Buła, prof. UEK.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego