Godło Polski

Uroczyste podsumowanie II edycji projektu "Uniwersytecki hub dydaktyczny"

Aktualności
2023-09-13

Uroczyste podsumowanie II edycji projektu "Uniwersytecki hub dydaktyczny"

To był dzień, na który czekało wielu. Przede wszystkim Uczestniczki i Uczestnicy programu szkoleniowego UEK Hub 2.0. Czekaliśmy także my, organizatorki projektu, Trenerki i Trenerzy – wszyscy, bez których ten projekt by się nie udał, a którzy często pracowali na jego dalekim zapleczu (Koleżanki z Biura projektu POWER UEK, Obsługa Klubu Grota2, Pracownicy Działu Zamówień Publicznych – w sumie 38 osób).

Zazwyczaj niełatwo jest kończyć fascynującą przygodę i nie inaczej było w przypadku „Huba”. Tym bardziej chcieliśmy z tego dnia uczynić prawdziwe święto. I chyba się nam to udało!

Swoją obecnością zaszczycili nas J.M. Rektor dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK oraz Pani Prorektor dr hab. Karolina Klecha-Tylec, prof. UEK. Władze Uczelni, wraz z dr. hab. Jarosławem Plichtą, prof. UEK, kierownikiem projektu Zintegrowany rozwój UEK(którego częścią był UEK Hub 2.0), wręczyli zasłużone certyfikaty wszystkim, którzy z sukcesem zakończyli program.

Nim jednak ten moment nastąpił, Aneta Powroźnik, koordynatorka projektu, przypomniała jego historię i wartości, jakie za nim stoją. Po 8 minutach oddała jednak głos głównym bohaterom projektu. Wypowiedzi Uczestniczek i Uczestników oraz Trenerów i Trenerek uwieczniła Wiola Kawulak-Franczyk. Przygotowany przez nią film odświeżył wspomnienia z prawie trzech semestrów wytrwałej pracy na sali szkoleniowej i poza nią. Najczęściej padały takie słowa, jak: wiedza, doświadczenie, inspiracja, integracja, koleżeństwo, synergia. To niewątpliwie słowa-klucze naszego projektu, które bardzonas zobowiązują.

Splendoru uroczystości dodał wspólny poczęstunek w nowo otwartej Sali Profesorskiej. Na każdym, kto przekraczał jej próg, robiła olśniewające wrażenie. To jednak nie miejsce, ale ludzie stworzyli dziś kolejną, wspaniałą okazję do przyjacielskich rozmów. Oczywiście – o pracy, studentach i nowych pomysłach dydaktycznych. Wzajemnym podziękowaniom nie było końca… Takie chwile wzruszają, ale też motywują do działania – czas więc na przygotowanie kolejnej, 3. edycji projektu.